Screenleap.com – współdziel swój ekran

Opublikowane 30 sierpnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

10

Współdzielenie się z innymi użytkownikami Internetu swoimi prywatnymi zdjęciami, czy filmikami, albo tekstami czy innymi materiałami, stało się dla większości z nas codziennością, wraz z rozwojem mediów społecznościowych. Pokazujemy w takich serwisach zdjęcia z wakacji, albo z narodzin dziecka. Jednak można tego dokonać zupełnie inaczej.

Usługa oferowana przez serwis Screenleap.com pokazuje, że można dzielić i udostępniać swój ekran komputera czy urządzenia mobilnego, zdalnie, dowolnej liczbie użytkowników wybranych przez nas. Po wejściu na stronę Screenleap.com dowiadujemy się, że jedyne, czego potrzebujemy do uruchomienia tej usługi, to obsługa oprogramowania Java. Usługa jest kompatybilna z notebookami, komputerami stacjonarnymi i szeregiem urządzeń mobilnych.

Z usługi możemy korzystać bez jakichkolwiek opłat. Nie wymaga ona też rejestracji i instalacji na swoim urządzeniu dodatkowego oprogramowania. Dzięki temu jest powszechnie dostępna i wygodna w praktycznym zastosowaniu. Każdy może ją przetestować szybko na swoim komputerze czy telefonie.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi Screeleap.com wystarczy wcisnąć przycisk na stronie – „Share your screen now”. To uruchomi aplet Javy, z pytaniem, czy go akceptujemy, czy też nie. Po akceptacji pytania, na monitorze urządzenia pokaże nam się link. Wystarczy go skopiować i przesłać do osób, którym chcemy udostępnić widok swojego ekranu komputera czy telefonu.

Zastanawiam się, do czego można zastosować taką usługę? Na pewno do wspólnego przeglądania zdjęć czy filmików wraz z przyjaciółmi czy członkami rodziny, mieszkającymi w różnych lokalizacjach, jeśli jest taka potrzeba. W zastosowaniach biznesowych Screenleap.com mógłby się przydać do organizacji prezentacji dla klientów, czy do kontrolowania pracy pracowników przy komputerze, choć należy pamiętać, że o takim „monitoringu” muszą być oni powiadomieni.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Sama usługa Screenleap.com w gruncie rzeczy jest interesująca, choć już teraz w Polsce istnieją podobne serwisy. Można przypuszczać, że opcja współdzielenia ekranu urządzeń mobilnych i komputerów szybko zyska swoich zwolenników, podobnie jak możliwość podobnego uzewnętrzniania się w serwisach społecznościowych.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook