Magoosh.com – zdawaj testy śpiewająco!

Opublikowane 24 sierpnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

7

Bez względu na to, czego dotyczy egzamin, przed którym stajemy, zawsze czujemy się podenerwowani. Nawet solidnie przygotowany uczeń, pracownik czy kursant będzie odczuwał stres przed wypełnieniem testu. Są osoby, które potrafią nauczyć się w zasadzie wszystkiego, ale nie potrafią posiadanej wiedzy wykorzystywać w praktyce, przy wypełnianiu testów, zwłaszcza tych wielokrotnego wyboru. Niemniej jednak, w wielu przypadkach, w Polsce i za granicą kompetencje i wiedzę sprawdza się z wykorzystaniem ustandaryzowanych testów wstępnych. Jak się do nich najlepiej przygotować?

Na to pytanie odpowiada serwis Magoosh.com, stworzony przez Bhavina Parikha, na potrzeby wszystkich osób zdających testy GMAT, GRE, TOEFL czy SAT. Serwis ma za zadanie pomagać wszystkim osobom, przygotowującym się do testów wiedzy i kompetencji, takich, jak wspominane powyżej. Podaje gotowe pytania z testów, wraz z odpowiedziami i wyjaśnieniami. Generalnie, Magoosh.com spełnia rolę indywidualnego nauczyciela. Użytkownicy wykupujący dostęp do serwisu mogą korzystać z video lekcji, z materiałów tekstowych oraz z możliwości zadawania własnych pytań ekspertom.

Korzystanie z serwisu jest proste i czytelne. Po wejściu na stronę główną widzimy cztery duże buttony z nazwami testów. Po kliknięciu na nie jesteśmy przenoszeni na podstronę z opisem funkcjonalności serwisu dla danego rodzaju testu. Do wyboru mamy między innymi testy GMAT (Graduate Management Admission Test), do anglojęzycznego egzaminu sprawdzającego wiedzę z zakresu języka angielskiego i matematyki. Test ten jest wymagany na studia Master od Business Administration, także i w Polsce. Testy GRE są przeznaczone dla osób rozpoczynających studia magisterskie i biznesowe w USA, testy TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sprawdzają czy dana osoba umie posługiwać się językiem angielskim w środowisku akademickim i czy go rozumie, oraz ustandaryzowane testy SAT dla uczniów szkół średnich w USA, badające kompetencje i wiedzę przedmiotową.

Książki owszem, są w stanie przygotować nas do tych testów, ale często zawierają pytania o wiele prostsze od tych, które rzeczywiście znajdą się na egzaminie. Magoosh.com zajęło się tym problemem. Dostępne po zalogowaniu się w serwisie i opłaceniu dostępu pytania oraz materiały do testów pozwalają sprawdzić naszą rzeczywistą wiedzę.
Serwis Magoosh.com oferuje naukę online, ale w nieco innym wymiarze. Wiedza podawana jest w formie pytań i odpowiedzi, analogicznych do tych, które pojawiają się na testach GMAT, GRE ,SAT czy TOEFL.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Jako że w Polsce również stosowane są testy kompetencji i wiedzy, nawet te same, które wymienia serwis Magoosh.com, jego działalność miałaby w naszym kraju swoich odbiorców, skłonnych zapłacić opłatę za dostęp do indywidualnego nauczania online. Wynosi ona od 150 do 200 dolarów i pozwala na roczny dostęp do zasobów serwisu. Twórcy Magoosh.com gwarantują, że jeśli z ich pomocą użytkownik nie poprawi swoich wyników na testach o 50 punktów, zwrócą mu wydane pieniądze.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook