Label59.com – stwórz filmik demo produktu

Opublikowane 03 sierpnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Jak to działa? Czy wy również mieliście takie lub podobne pytania w swojej głowie po odpakowaniu jakiegoś urządzenia czy sprzętu? Dołączona, rysunkowa instrukcja obsługi często może być bardzo nieczytelna, dlatego też producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworzą o wiele ciekawsze prezentacje funkcji swoich produktów. Taką prezentację nie jest trudno wykonać, o ile dysponuje się w tym celu odpowiednimi narzędziami.

Label59.com to serwis pozwalający na stworzenie filmików demo prezentujących danych produkt i jego funkcjonalność. Takie przedstawienie produktu w sposób prosty i przejrzysty powoduje, że potencjalny klient będzie od razu wiedział, do czego on służy, jak go wykorzystywać w praktyce itp.  Nie trzeba być grafikiem, aby wykonać prosty filmik demo z prezentacją produktu. Jak przekonałam się, wystarczy zarejestrować się w serwisie Label59.com, który krok po kroku pokaże nam jak przebrnąć przez etap projektowania, doskonalenia i publikacji filmiku prezentacyjnego. Gotowy filmik demo produktu można umieścić na własnej stronie internetowej, w sklepach www lub też na innej witrynie.

Działanie serwisu Label59.com opiera się na aplikacji działającej w przeglądarce internetowej, co jest dodatkowym atutem witryny, jako że nie trzeba instalować na własnym komputerze żadnego oprogramowania. Wierzcie mi, że stworzenie prezentacji produktu, z właściwym opisem i w ciekawej formie, jest proste z wykorzystaniem funkcjonalności Label59.com. Wystarczy załadować zdjęcie produktu w formacie Flash, JPG lub XML, wstawić markery i opisy, następnie stworzyć kilka slajdów wyjaśniających działanie danego urządzenia i gotowe. Filmik sam jest łączony w jedną całość i swobodnie można go publikować w miejscach, które uznamy za słuszne.

Właścicielem serwisu Label59.com jest spółka Seigospace, a jego twórcami są bracia Shantanu i Vaibhav Hans.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Atutem serwisu jest to, że jego aplikacja funkcjonuje bezpośrednio z poziomu przeglądarki i nie trzeba jej instalować na swoim komputerze. Dzięki niej można tworzyć własne dema produktów, bez konieczności wgłębiania się w wiedzę techniczną z zakresu informatyki. Program do tworzenia ciekawych, estetycznych prezentacji produktów w postaci filmików demonstracyjnych to dobry pomysł na biznes. W Polsce tego rodzaju serwis miałby rację bytu.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook