Honeytask.com – efektywne zarządzanie projektami

Opublikowane 09 sierpnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

6

Zarządzanie wieloma projektami jednocześnie, zwłaszcza takimi o szerokim zakresie, może być kłopotliwe nawet dla doświadczonych menadżerów. Jeśli chcą wszystkie realizowane przez siebie i swoje zespoły zadania kontrolować, muszą posłużyć się narzędziami, które im to ułatwią.

Takim narzędziem śmiało może się stać serwis Honeytask.com. Z założenia ma on pomóc menadżerom projektów dobrze nimi zarządzać. Dzięki funkcjom serwisu, które oddawane są do dyspozycji zarejestrowanych użytkowników, menadżerowie będą mieli możliwość zachować wszystkie projekty w jednym miejscu, co ułatwi kierowanie nimi i weryfikację uzyskiwanych na tym polu wyników. Honeytask.com pozwala też na korzystanie z czatu jako narzędzia komunikacji w zespołach projektowych, organizowanie i planowanie podziału zadań z użyciem interaktywnego kalendarza i delegowanie zadań.

Po zarejestrowaniu się w serwisie Honeytask.com utworzyłam własne konto, do którego mogłam dodawać kolejne projekty. W jednym miejscu widziałam wszystkie rozpoczęte przeze mnie przedsięwzięcia, także mogłam szerzej spojrzeć na to, czym w danym momencie się zajmuję. Mój dzień pracy z użyciem Honeytask.com rzeczywiście mógłby stać się bardziej zorganizowany i być może dzięki sprawnemu zarządzaniu wszystkimi moimi projektami, mogłabym wypracować nawet pewien czas wolny?

W profilu użytkownika widoczne są wszystkie dodane przez nas projekty i zadania. Można dodawać informacje do nich, komentarze, załączniki, wskazywać kroki milowe w ich realizacji, ważne terminy, poziomy priorytetu wykonania zadania i tym podobne.

Ważnym elementem serwisu Honeytask.com dla klientów będzie interaktywny kalendarz, w którym szybko można zaplanować wszystkie ważne daty, np. deathline zakończenia projektów, spotkania z klientami czy z kontrahentami. Metodą drag and drop dodajemy spotkania, zmieniam terminy imprez i tak dalej.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

To nie pierwszy serwis, który ma spełniać podobną funkcję. Celem jego twórców Vasantha Sampathkumara i Surendara Shanthia jest zdobycie 50% udziału w rynku zarządzania projektami. To ambitny plan.

Honeytask.com ma stać się w najbliższej przyszłości oprogramowaniem, pozwalającym na zapewnienie większej wydajności pracy grupowej. Będzie to aplikacja wspomagająca zarządzanie dużymi projektami, ale nie tylko. Równie dobrze można ją wykorzystywać w życiu prywatnym, do planowania ważnych przedsięwzięć – remontu salonu, czy łazienki, wyjazdu wakacyjnego, albo wielkiego prasowania.

Serwis Honeytask.com jak na razie nie zarabia, a na jego rozwój łożą środki najbliżsi przyjaciele i znajomi twórców.

 

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook