GdzieTanczyc.pl – wyszukiwarka dla tancerzy

Opublikowane 06 sierpnia 2012, autor: Dawid Zaraziński

4

Charleston, jive, quickstep – taniec przeżywa prawdziwy rozkwit. Twórcy GdzieTanczyc.pl chcą ułatwić wejście w ten świat poprzez pomoc w znalezieniu najlepszych szkół i instruktorów.

Taniec ma w Polsce rzeszę zwolenników, a jego nauka to duży biznes. GdzieTanczyc.pl ma ułatwiać znalezienie najlepszych szkół tańca i instruktorów.

Projekt tworzą trzy osoby „zafascynowane kulturą tańca i internetem”. Serwis wystartował w kwietniu.

Pomysł zrodził w głowie mojej żony – Kasi, która sfrustrowana bezskutecznym szukaniem szkoły tańca w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, dziwiła się dlaczego nie ma w necie wyszukiwarki która pomogła by znaleźć zajęcia według kryterium lokalizacji czy stylu tańca. Rozmawialiśmy o tym i stwierdziliśmy – jeśli nie ma takiej strony, dlaczego by jej nie stworzyć i pomóc ludziom którzy mają takie same problemy? No i się zaczęło, wspólnymi siłami zaczęliśmy tworzyć portal – mówi Jan Pisula, współtwórca projektu.

Twórcy nazywają swój serwis „pierwszą w Polsce porównywarką Szkół Tańca”.

Nasz projekt kierujemy do aktywnych internautów, którzy zaczęli bądź pragną rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Zadaniem portalu jest służyć zarówno tym, którzy mają już swoją wybraną i sprawdzoną szkołę tańca i instruktorów  – tak by mogli się dzielić swoimi wrażeniami z innymi pasjonatami tańca, jak i dla tych którzy i ciągle szukają szkoły, stylu, instruktora – tak by na podstawie wybranych przez siebie kryteriów oraz opinii innych użytkowników móc odnaleźć to, czego szukają – dodają.

Centralnym elementem serwisu jest wyszukiwarka. Szkoły szukać można według lokalizacji, nazwy, stylu tańca oraz kart sportowych typu Benefit czy Multisport Plus. Szukać można także trenerów – po lokalizacji, nazwisku lub szkole.

W GdzieTanczyc.pl znalazło się także miejsce na aktualności, gdzie znaleźć można m.in. porady dotyczące tańca. Jest tu także baza wiedzy dotycząca np. stylów tańca.

Wyróżniki projektu? GdzieTanczyc.pl daje możliwość szybkiego ocenienia szkoły i napisania recenzji, można też oceniać kadrę uczącą w danej szkole, przekonują twórcy.

Posiadamy największą i najbardziej aktualną bazę szkół tańca w Polsce. Będziemy sukcesywnie uzupełniać bazę – dodają.

GdzieTanczyc.pl zarabiać ma dzięki reklamie oraz kontom premium dla szkół. Konta te dawać mają możliwość podawania większej ilości danych, tworzenia terminarza, cennika czy wstawianie własnego logo czy pełnej galerii zdjęć.

Najbliższa przyszłość to przede wszystkim rozwijanie bazy danych. Pojawią się również wspomniane wyżej funkcje związane z kontami premium. Twórcy rozważają również rozbudowanie sfery społecznościowej, ale nie mają jeszcze konkretnych planów.

Grafiki z serwisu

Okiem redakcji

Dawid: jest rzetelnie

Muszę się przyznać: tańca nie rozumiem. Oglądam czasem programy taneczne i powiem szczerze: nie wiem o co tyle zamieszania, skąd te teatralne łzy, emocje jak podczas lądowania na Księżycu…

Rozumiem jednak, że dla wielu osób taniec jest „sposobem na życie” czy wręcz „całym życiem”. I jeszcze więcej chciałoby się przekonać jak to jest i samemu spróbować swych sił na parkiecie. To właśnie do nich kierowany jest GdzieTanczyc.pl.

Serwis jest porządnie wykonany. Nie oferuje fajerwerków, ale jest czytelnie, a wyszukiwarka działa sprawnie. Baza danych jest tu najważniejsza i wszystko wskazuje na to, że jest rzeczywiście rzetelnie przygotowana.

Reszta to już dodatki. Konta premium mogą być bardzo ważnym źródłem przychodu dla tego typu serwisu, zwłaszcza jeśli pozwolą skutecznie się wyróżnić. Sfera społecznościowa nie jest nachalna, a artykuły i porady wydają się rzeczywiście pomocne.

Aż sprawdzę szkoły w pobliżu. Jak to bowiem mówi moja lepsza połówka: tańczy się z tobą dobrze, a nad stylem jeszcze popracujemy…

Sylwester: pasja i dobre wykonanie

Modny i chwytliwy temat, dobre wykonanie to przepis na serwis, który może odnieść sukces. Brakuje tylko użytkowników. Obecnie w bazie GdzieTanczyc.pl jest blisko 1 300 szkół, ale już tylko 18 trenerów. Bez większej liczby użytkowników osiągnięcie sukcesu może się okazać trudne. Sama formuła dodawania szkół i trenerów też budzi pewne wątpliwości – autorzy nie chwalą się sposobem w jaki weryfikują przesyłane przez użytkowników dane. W zakładkach szkół i trenerów często brakuje też wzajemnego linkowania, zakładka „powiązane szkoły” jest tylko przy niektórych trenerach.

Dość jednak narzekania – pomimo kilku potknięć, nawet nie błędów, serwis na pewno może się podobać. Osobiście nieco brakuje mi większego zaangażowania użytkowników w tworzenie treści na serwisie. Trzymam kciuki, bo widać, że do tworzenia serwisu autorzy podchodzą poważnie.

Ogólna ocena redakcji:

PS. GdzieTanczyc.pl, jak każdy opisywany startup, otrzymuje od naszego partnera, serwisu Inis.pl, cztery zamiast dwóch miesięcy darmowego korzystania z profesjonalnego systemu do e-mailingu. Inis.pl wspiera zarządzanie adresami, wysyłkę i analizę kampanii e-mail marketingowych.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook