Ciekawe startupy – przegląd #76

Opublikowane 24 sierpnia 2012, autor: Dawid Zaraziński

6

W kolejnym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji opisujemy projekty ogłoszeniowy, playlistowy, aukcyjny, turystyczny oraz budowlany. Zapraszamy!

tablica.podhale.pltablica.podhale.pl

Tablica.Podhale.pl (http://www.tablica.podhale.pl) –  portal ogłoszeniowy, który tworzy jedna osoba. Serwis zarabiać ma dzięki reklamie. Projekt dopiero wystartował, a jego twórca od potencjalnego partnera oczekuje „wypromowania w sieci i nie tylko”.

bebsol.tv (http://bebsol.tv) – tworzony przez jedną osobę serwis, który stworzony został na rynek anglojęzyczny. Twórca zarabiać chce dzięki reklamie. Przekonuje, że od playlist na YouTube jego projekt wyróżnia się możliwością importu piosenek na podstawie posiadanych plików MP3, playlist, bibliotek iTunes, kont na Last.FM i YouTube; lepszą możliwością zarządzania kolekcjami; wideo dostępnym na pełnym ekranie; możliwością dzielenia się kolekcjami na Facebooku; trybem radia. „Chętnie podejmę współpracę z partnerem biznesowym, posiadającym know-how marketingowe i gotówkę. Partnerzy technologiczni nie wchodzą w grę”, informuje twórca.

trudo.pltrudo.pl

Trudo.pl (http://trudo.pl) –  serwis tworzony przez dwie firmy jednoosobowe. Ma to być „pierwszy selekcjoner aukcji – narzędzie, które na podstawie doświadczeń użytkowników, pozwala wyselekcjonować popularne i modne aukcje”. Projekt zarabiać ma na „modelu pośrednictwa i modelu reklamowym”. Wyróżnik? „Nie istnieją podobne serwisy”, zapewniają twórcy. W przyszłości pojawić ma się wersja rosyjska. Twórcy nie poszukują obecnie partnerów.

Lotaro (http://www.lotaro.pl) – projekt tworzony przez 10-osobowy zespół firmy Artweb-Media i umożliwiający sprzedaż produktów dedykowanych osobom podróżującym samolotami. „Butik oferuje tylko ściśle wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, dedykowane osobom podróżującym samolotami. Dzięki bezpośrednim kontaktom z producentami sklep zapewnia atrakcyjne, konkurencyjne ceny na oferowane towary”, informują twórcy. Potencjalni partnerzy? „Producent ciekawych, niekonwencjonalnych akcesoriów podróżnych, wysokiej jakości”.

blogbudowy.plblogbudowy.pl

BlogBudowy.pl (http://www.blogbudowy.pl) – kolejny serwis grupy OZ Labs, która do tej pory posiada w swoim portfolio następujące serwisy: SzukajFachowca.pl, Freelanceria.pl, wiadomoscibudowlane.pl. Projekt wystartował na początku sierpnia i ma wyróżniać się „funkcjonalnością serwisu opartą na koncepcje ściany (wall), wzorowanej na popularnych serwisach społecznościowych”. „Dodatkowo chcemy wykorzystać synergię z naszą platformą zleceń budowlanych i remontowych czyli SzukajFachowca.pl”, informują twórcy. Projekt zarabiać ma dzięki „targetowanej reklamie produktów budowlanych i marek związanych z branżą budowlaną”.

Od Redakcji

W dzisiejszym przeglądzie startupów uwagę zwraca kolejny projekt OZ Labs, BlogBudowy.pl. Nie wiemy czy takie podejście do tematu się sprawdzi, ale trzymamy kciuki. Trudo.pl to natomiast ciekawy pomysł, ale wdrożony chyba już za późno.

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook