Tipila.com – pomoc dla programistów

Opublikowane 05 lipca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Programowanie stron internetowych jest żmudną pracą, którą mogą wykonywać wyłącznie pasjonaci. Programiści są specyficzną grupą społeczną, pomagającą sobie nawzajem w swojej pracy.

Jeśli webmaster ma problem podczas pisania kodu strony internetowej, może śmiało zwrócić się do swoich „kolegów po fachu”, aby dowiedzieć się, jak najlepiej go rozwikłać. Taka wymiana informacji najczęściej występuje w ramach tematycznych for dyskusyjnych. Można ją jednak uporządkować za pomocą nowego serwisu internetowego.

Serwis Tipila.com, stworzony przez web dewelopera – Amila Gamlatha, służy właśnie takim celom. Jego ideą, jak sam mówi, było stworzenie witryny, która stałaby się docelowo narzędziem służącym do zarządzania i udostępniania wiedzy programistycznej. Na stronie Tipila.com już teraz są gromadzone wskazówki dla programistów. Mogą oni dzielić się w ramach serwisu swoimi pomysłami i pomagać innym w rozwiązywaniu problemów.

Tipila.com jest bezpłatną usługą skierowaną do programistów, pozwalającą na udzielanie rad innym specjalistom z tej dziedziny, służącą również do zarządzania poradami i wskazówkami dotyczącymi tworzenia kodu stron www. Programiści mogą w jej ramach szybko znaleźć taką informację, jakiej w danym momencie potrzebują, bez konieczności przewijania długich postów na forach i odszukiwania pożądanych wskazówek.

Strona internetowa Tipila.com stanowi niezgłębione jeszcze przeze mnie źródło informacji dla programistów. Uważam jednocześnie, iż jeśli będzie ono uzupełniane na bieżąco, ma szansę rozrosnąć się do miana „biblii” programistów w trybie online. Jak dotychczas w serwisie znajdują się 72 porady i gotowe rozwiązania programistycznych problemów.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Serwis ten przyczynia się do budowania lepszych narzędzi internetowych i serwisów, które odpowiadają na wyzwania stawiane im przez samych użytkowników. W Polsce również przydałby się taki serwis, ponieważ środowisko programistów jest u nas bardzo rozproszone. Serwis zbudowany na wzór Tipila.com mógłby je zintegrować, co przyczyniłoby się do tworzenia lepszych pod względem funkcjonalnym stron www.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook