Skillendar.com – samopomoc sąsiedzka

Opublikowane 26 lipca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

6

Sąsiedzka pomoc zawsze się przydaje, na przykład wtedy, gdy pozostawiamy mieszkanie na kilka tygodni puste i boimy się o swój dobytek. Możemy wówczas poprosić sąsiada o pomoc w przypilnowaniu naszej własności. Czasem poszukujemy wykonawcy pewnej usługi, a nie wiemy, że może on mieszkać na tym samym osiedlu i chętnie nam pomoże – odpłatnie lub całkowicie bezinteresownie. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób takie osoby znaleźć.

Nowy, sąsiedzki serwis społecznościowy Skillendar.com pomaga połączyć pasje jednych użytkowników, z biznesowymi umiejętnościami innych. Umożliwia poznanie ludzi, podejmujących podobne inicjatywy w swojej dzielnicy i dołączenie do nich. Z drugiej strony, może być on traktowany jako centrum ogłoszeń o pracę dorywczą. Być może w bloku obok ktoś poszukuje hydraulika albo elektryka, a Ty doskonale się na tym znasz. Na tym polega mniej więcej funkcjonalność serwisu Skillendar.com. Jest to platforma nakierowana także na to, aby gromadzić w jednym miejscu wolontariuszy, którzy są gotowi świadczyć usługi z różnych dziedzin, na rzecz pracy społecznej.

Wchodząc na stronę Skillendar.com zauważyłam, że jej kolorystyka i układ jest bardzo podobny do serwisu Facebook. Być może nie było to działaniem zamierzonym, ale takie podobieństwo może działać na korzyść nowego serwisu.

Założycielem serwisu Skillendar.com jest Sundar Venkitachalam. Sam mówi on, że jego nowo otwarty serwis jest siecią sąsiedzką i swoistym rynkiem umiejętności oraz usług. Pozwala on połączyć siły różnym osobom w biznesowych przedsięwzięciach i nie tylko w taki sposób, aby mieli oni szansę dotrzeć do lojalnej społeczności.

Tak jak Facebook jest siecią znajomych, a LinkedIn siecią przeznaczoną dla profesjonalistów, tak Skillendar jest siecią dla osób z Twojej najbliższej okolicy.

Funkcjonalność serwisu oparta jest o unikalny kalendarz umiejętności, który pozwala na wyszukiwanie osób mogących w danym dniu świadczyć określone usługi. Za jego pomocą znajdziemy osoby w naszej okolicy, które są gotowe dzielić się swoim czasem i doświadczeniem, a także chcą świadczyć usługi na rzecz danej społeczności.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Skillendar.com jest reklamowany jako sieć sąsiedzka, co może wskazywać na to, że jego profil działalności jest tożsamy do serwisu Posasiedzku.pl czy też Bliziutko.pl, które swego czasu było bardzo popularną witryną. Jednakże jego celem jest wspieranie inicjatyw społecznych, indywidualnych biznesów w społeczności lokalnej oraz świadczenie wsparcia okolicznym mieszkańcom. Jest więc nieco innym serwisem od podanych, ale mało odkrywczym. W sieci można znaleźć wiele portali, spełniających podobne do niego funkcje.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook