Ciekawe startupy – przegląd #75

Opublikowane 27 lipca 2012, autor: Dawid Zaraziński

5

W kolejnym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znalazły się projekty dyskusyjny, pytający, motywujący, podpisujący oraz inwestorski. Smacznego!

dyskutdyskut

Dyskut.pl (http://dyskut.pl) – serwis tworzony przez „nieformalną grupę ECHO Web Co., która składa się z czterech osób”. Jest to „serwis komunikacyjny przeznaczony do wymiany informacji, opinii, poglądów, spostrzeżeń dostępnych w internecie, mediach”. Twórcy zarabiać chcą na reklamie i płatnych usługach. Projekt wyróżniać ma się „wysokim poziomem tematów i wypowiedzi. Każdy temat staje się unikalny poprzez stworzenie wizytówki”. W przyszłości pojawić ma się aplikacja mobilna oraz facebookowa. Twórcy chcą również „otwierać tematy z dyskuta na innych portalach”. Od partnerów oczekują „wsparcia z każdej strony”.

pytaj (http://www.pytaj.firmowo.net) – serwis pytań i odpowiedzi, tworzony przez jedną osobę. Wyróżnikiem mają być prezentowane treści, a na pytanie o biznesplan twórca odpowiedział: „serwis nie zarabia”.

One Important ThingOne Important Thing

One Important Thing (http://www.oneimportantthing.net) – tworzony przez dwie osoby serwis („ale to tak w sam raz”), który zarabiać ma dzięki reklamom. „To projekt powstały na przekór obecnym trendom. To tylko jedna, czysta strona, na której wyświetlany jest najważniejszy komunikat. Komunikatem może być wszystko – cytat, piosenka, zdjęcie, film czy choćby pojedyncze słowo. Strona przedstawia tylko jedną wiadomość dostępną przez 24 godziny. Nie ma archiwum, ani historii”. „Obecnie serwis przegląda około 100 użytkowników dziennie, głównie z Polski i Stanów Zjednoczonych. Planujemy stale zwiększać tę liczbę, w najbliższym czasie do tysiąca dziennie w ciągu dwóch miesięcy”, informują twórcy. „Szukamy możliwości dotarcia do jak największego grona odbiorców. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc”, dodają.

Podpisywacze.pl (http://Podpisywacze.pl) – „serwis został stworzony przez trzy osoby jako niezależny projekt. Na co dzień wszyscy pracujemy we wiodącej na polskim rynku firmie informatycznej”, informują twórcy. „Wszystkie serwisy istniejące w Polsce np. kwejk, demotywatory i wiele innych proponują bardzo prosty model. Służą jako jednoznaczny przekaźnik poczucia humoru właściciela lub moderatora serwisu. Podpisywacze.pl działa na innej zasadzie. Pokazujemy różne zdjęcia, które nie są jednoznaczne. Każdy użytkownik może podpisać każde zdjęcie, dzięki czemu ma wpływ na treści widniejące na naszym serwisie. W ramach prostego głosowania wszyscy użytkownicy wspólnie wybierają najlepszy podpis do danego zdjęcia”, dodają. Wyróżnikiem serwisu ma być też m.in. sekcja „nowe funkcje”, w której „każdy zalogowany użytkownik może proponować funkcje, które jego zdaniem byłyby przydatne”. „Nie zakładamy żadnych przychodów na początku istnienia serwisu. Na późniejszym etapie, po uzyskaniu większej oglądalności zamierzamy umieszczać reklamy na stronie głównej. Jednak aby nie zniechęcić użytkowników będziemy się starali odwlekać ten moment jak najdłużej”, zapewniają twórcy. „Na pewno nie szukamy Partnera tylko na zasadzie dofinansowania, chętnie rozważymy jednak inwestora branżowego, który dzięki zasięgowi, którym dysponuje, będzie w stanie pomóc nam osiągnąć większy zasięg”, dodają.

Wortal Relacji InwestorskichWortal Relacji Inwestorskich

Wortal Relacji Inwestorskich (http://www.relacjeinwestorskie.org.pl) – „pionierski projekt branżowy na polskim rynku, podobne serwisy nie istnieją”. Operatorem projektu jest Agencja Interaktywna Consulion. Serwis stawia na następujące źródła przychodów: „lojalnościowe programy partnerskie reklama typu display, komercyjne usługi w zakresie consultingu i relacji inwestorskich oferowanych spółkom giełdowym”. „Jesteśmy zainteresowani w przyszłości pozyskaniem mniejszościowego inwestora. Dzięki środkom finansowym zintensyfikujemy kampanie reklamową, dołączymy kanał RSS, dostosujemy stronę dla różnorakich urządzeń mobilnych oraz zrealizujemy dziesiątki innych pomysłów, o których obecnie jeszcze nie zamierzamy mówić”, informują twórcy.

Od Redakcji

W 75., „okrągłym” (to już 375 opisywanych startupów!), przeglądzie pomysłem uwagę zwraca One Important Thing. Ciekawe tylko czy projekt wyjdzie poza internetową ciekawostkę? Jest też Wortal Relacji Inwestorskich – z fatalną nazwą, ale ciekawymi, niszowymi założeniami. A Waszą uwagę zwrócił który projekt?

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook