Ciekawe startupy – przegląd #74

Opublikowane 20 lipca 2012, autor: Dawid Zaraziński

6

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji opisujemy projekty filmowy, turystyczny, graficzny, hakerski oraz wizerunkowy. Zapraszamy!

Strefa VODStrefa VOD

Strefa VOD (http://strefavod.pl) – serwis oferujący płatne usługi streamingu licencjonowanych filmów z katalogów największych polskich dystrybutorów. Nad projektem pracuje siedem osób; powstaje on przy współpracy z firmą INSYS i innymi partnerami technologicznymi. Twórcy do końca roku chcą emitować 10 tys. filmów miesięcznie przez sam serwis internetowy. Wyróżnikiem serwisu ma być „unikatowy system płatności” oraz system kodów promocyjnych dla partnerów, dzięki którym „mogą łatwo pozyskać atrakcyjną wartość dodaną do niemal wszystkich produktów i usług”. Twórcy skupiają się obecnie na rozwoju katalogu i wprowadzaniu serwisu na kolejne urządzenia z dostępem do sieci. Poszukują również partnerów. „Każda firma, która jest zainteresowana zaoferowaniem swoim klientom ciekawych filmów w internecie, może być naszym potencjalnym partnerem biznesowym. Chętnie nawiążemy też kontakt z firmami specjalizującymi się w technologiach wideo, CDN, hostingu, DRM, czy programowaniu na platformy mobilne”, informują twórcy.

Gdziewyjechac.pl (http://gdziewyjechac.pl) – „agregator najciekawszych promocji i wycieczek turystycznych, plusowany przez userów”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie, wpisom do katalogu firm i aplikacji o tematyce turystycznej. Serwis tworzą dwie osoby, które do końca roku chcą zyskać 5 tys. użytkowników dziennie. „Poszukujemy partnera, który za naszym pośrednictwem chciałby sprzedawać wycieczki fakultatywne i lokalne oraz inwestora, który pomoże stworzyć elementy społecznościowe w serwisie”, informują twórcy.

Perpetuum ImaginesPerpetuum Imagines

Perpetuum Imagines (http://perpetuum.art.pl/imagines) – „reklama i portfolio fotografa. Strona ma przyciągnąć potencjalnych klientów”. Twórca liczy na „oglądalność rzędu kilkudziesięciu osób dziennie”. Projekt wyróżniać ma się jakością portfolio w formie bloga – „każde nowe wydarzenie w okolicy będzie publikowane na stronie, dzięki czemu osoby biorące w nich udział będą mogły się tam również obejrzeć”, zapewnia twórca.

AirHack (http://airhack.pl) – „gra hakerska online (gra przeglądarkowa). Dokładniej ujmując jest to symulator hackera online z elementami gry RPG”, czytamy na stronach projektu. Projekt „właściwie już zarabia” na usługach SMS (konto premium). Twórca zdradza, że po dwóch miesiącach gra ma około 1000 użytkowników. Koncentruje się też na dodawaniu kolejnych nowości do gry.

brandle.plbrandle.pl

Brandle.pl (http://www.brandle.pl) – usługa online kierowana do agencji PR, agencji interaktywnych oraz firm, które stawiają na działania budujące wizerunek marki w internecie. „Obecnie można wybrać jeden z pięciu pakietów dopasowanych do rozmiarów działań, jakie chcemy podjąć w ramach marketingu szeptanego, monitorowania informacji prasowych czy kontrolowania reputacji marki w Google”, informują twórcy. Narzędzie można bezpłatnie testować przez miesiąc. Po upływie tego czasu klient może zdecydować się na zakup pełnej wersji w wybranym pakiecie. Brandle to dzieło olsztyńskiej spółki Wake App posiadającej również wiodący serwis do sprawdzania pozycji słów kluczowych w wyszukiwarkach – SeoStation.pl. Projekt wyróżniać ma „wspieranie aktywnych działań na rzecz budowania pozytywnego wizerunku firm i produktów w internecie. Uważamy, że oprócz monitoringu dyskusji internautów, wyszukiwarek i działań mediów, świadome firmy powinny prowadzić kampanie stymulujące otoczenie i brać czynny udział w kreowaniu obrazu własnej marki”, dodają twórcy.

Od Redakcji

W dzisiejszym przeglądzie spodobały nam się szczególnie dwa projekty. Pierwszym jest Brandle.pl, zobaczymy czy znajdzie swoich zwolenników. Ciekawy jest też AirHack i jeśli wierzyć twórcom ma już swoich fanów. A Wam który projekt podobał się najbardziej/najmniej?

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook