Ciekawe startupy – przegląd #73

Opublikowane 13 lipca 2012, autor: Dawid Zaraziński

2

W kolejnym lipcowym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji prezentujemy serwisy firmowy, zakupowy, tłumaczeniowy, planujący oraz książkowy. Zapraszamy!

tanistart.pltanistart.pl

TaniStart (http://tanistart.pl) – „w naszym gronie nazywaliśmy ten projekt innowacja pod strzechy. I o to tu właśnie chodzi, aby dać dostęp do nowoczesnych produktów za małe pieniądze”, przekonują twórcy. Projekt jest dziełem trzech osób i zespołu podwykonawców, którzy chcą zarabiać dzięki płatnym usługom (tworzenie stron, strategii w społecznościach itp.). „Planujemy poszerzać ofertę o inne podstawowe usługi pomagające ludziom rozwijać swoje biznesy. Na pewno niedługo dojdzie oferta Google AdWords plan. Od ewentualnego partnera oczekiwalibyśmy wsparcia promocyjnego lub inwestycyjnego”, dodają twórcy.

ocendeal.pl (http://www.ocendeal.pl) – „nie trafiłem na żaden inny serwis oferujące te same funkcjonalności co mój serwis. Uważam, że jest on dość innowacyjny dla branży zakupów grupowych”, informuje twórca projektu. Serwis zarabiać ma na reklamie. W przyszłości pojawić mają się „płatności online dla odsprzedawanych kuponów innym użytkownikom oraz integracja z serwisami grupowymi w celu pobierania aktualnych ofert na stronę”. „Od partnera serwisu oczekuję reklamy mojego serwisu jak również (w miarę możliwości) częściowej integracji naszych funkcjonalności”, informuje twórca.

tlumaczeniowy.pltlumaczeniowy.pl

Tłumaczeniowy.pl (http://tlumaczeniowy.pl) – serwis, który został stworzony z myślą o tłumaczach i ich zleceniodawcach. Można tu zamieszczać zlecenia tłumaczeń oraz oferty pracy związane z językami obcymi. Projekt tworzą cztery osoby, które chcą zarabiać na abonamencie oraz reklamie. Serwis jest wzbogacany treściami takimi jak artykuły czy materiały niezbędne do pracy tłumacza. Cały czas aktualizowana jest baza studiów lingwistycznych oraz zakładka ze szkoleniami i warsztatami dla tłumaczy. „W najbliższym czasie chcemy kontynuować zdobywanie zleceniodawców z różnych branż, aby tłumaczeniowy.pl stał się dla nich ważnym i godnym zaufania miejscem w internecie. Mamy też zamiar stworzyć kalendarium, w którym zagoszczą najciekawsze wydarzenia związane z branżą tłumaczeniową”, informują twórcy.

Planisto (http://planisto.pl) – serwis umożliwiający „udostępnianie wydarzeń w kalendarzu przez firmy”. Wyróżniki? Twórcy mówią, że po pierwsze oparcie projektu na Facebooku, po drugie wykorzystanie publicznych i rekomendowanych przez innych wydarzeń, po trzecie zastosowanie elementów znanych graczom („pojęcie grywalności aplikacji wydaje się nam odpowiednie”, przekonują). Siłą projektu ma być również prywatny kalendarz i system zarządzania celami.

WolneEbooki.plWolneEbooki.pl

WolneEbooki.pl (https://wolneebooki.pl) – projekt, który działa na dwóch płaszczyznach: jako platforma dla self-publisherów oraz jako księgarnia z e-bookami. Serwis zarabiać ma na prowizji od sprzedaży e-booków (40 proc. ceny netto), płatnych usługach dla autorów (przygotowanie tekst do publikacji, projektowanie okładek). Wyróżnikami projektu mają być m.in. możliwość pobrania darmowego fragmentu każdej książki w formatach ePUB i mobi, o objętości co najmniej 15 proc., możliwość korzystania z większości funkcji bez konieczności rejestrowania się, oferowanie książek bez zabezpieczeń DRM. „Przede wszystkim zamierzamy rozszerzyć naszą ofertę, dzięki współpracy z wydawnictwami, które jeszcze na tym rynku publikacji cyfrowych nie funkcjonują, a także z tymi już na nim obecnymi. Chcemy promować e-booki w Polsce i w tym celu do końca sierpnia planujemy zorganizować co najmniej dwie oryginalne akcje, promujące tę formę czytania”, dodają twórcy.

Od Redakcji

Ciekawą propozycją z dzisiejszego przeglądu są bez wątpienia WolneEbooki.pl. Zobaczymy jak projekt będzie się rozwijał. Podobnym zainteresowaniem darzymy Planisto – koncepcja jest ciekawa, choć nad wykonaniem można jeszcze popracować.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook