Moteevate.com- miej motywację!

Opublikowane 22 czerwca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Każdy z nas wyznacza sobie mniej lub bardziej poważne cele do osiągnięcia w życiu. Jedne dotyczą pracy zawodowej, inne życia osobistego, a jeszcze inne odchudzania. Wprowadzenie zmian w życiu, które mogłyby doprowadzić do osiągnięcia tychże celów jest bardzo trudne, ponieważ ludziom brakuje właściwej motywacji.

Serwis Moteevate.com ma to zmienić. Jest to motywacyjna platforma społecznościowa, w obrębie której tworzone będą wspólnoty mające podobne cele. Założyciel serwisu, Dov Biran powiedział, że dzięki jego pomysłowi więcej ludzi będzie zmotywowanych do działania i realizowania swoich marzeń.

Na czym to polega? Serwis Moteevate.com ma z założenia stworzyć możliwość pomagania sobie nawzajem. Jego założyciele głęboko wierzą w to, że ludzie chcą wspierać osiąganie sukcesów przez innych. W ramach zarejestrowanych kont użytkowników każdy z nas może wybrać plan działania na konkretny horyzont czasowy lub stworzyć własne plany. Następnie, po wyznaczeniu jasnych celów, użytkownik serwisu może zaprosić znajomych do motywowania swoich dążeń.

Wszystko wydaje się przejrzyste, ale pytanie – po co komu taki serwis? Nakierowany jest on przede wszystkim na to, aby internauci mogli wobec siebie nawzajem świadczyć duchowe wsparcie. Jeśli 100 osób powie Ci, że dobrze robisz i czynisz postępy w drodze do celu, szybciej w to uwierzysz i zyskasz energię do działania. Dodatkowo, współużytkownicy z serwisu Moteevate.com mogą wspierać i doradzać innym po to, aby było im łatwiej zrealizować wytyczone cele. Eksperci zatrudnieni w serwisie udzielają również porad zarejestrowanym w nich internautom, opracowującym swoje własne plany.

W serwisie Moteevate.com zostało wdrożonych szereg różnych funkcji społecznościowych. Użytkownicy mogą umieszczać na stronie swoje postępy w formie filmików i zapisywać „kamienie milowe” w swoich planach dążeń. Mogą dzielić się nadziejami i aspiracjami na forum dyskusyjnym.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Serwis Moteevate.com jest samowystarczalny pod względem finansowym. Użytkownicy nie płacą za korzystanie z jego funkcjonalności, ani za założenie w nim swojego konta. Serwis zarabia wyłącznie na udzielaniu rad przez ekspertów zatrudnionych w nim. Jeśli użytkownik zechce skorzystać z fachowej porady, musi za nią zapłacić.

Motywacyjny serwis społecznościowy mający stricte taką funkcjonalność jak opisana powyżej, to byłaby nowość na polskim rynku. Może pomóc wielu osobom w dążeniach do ich celów i przyczynić się do ich rozwoju na różnych polach – życia prywatnego i zawodowego. Pytanie tylko, czy Polacy zainteresowaliby się możliwością wspierania dążeń swoich znajomych i przyjaciół w przestrzeni internetowej?

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook