Ciekawe startupy – przegląd #72

Opublikowane 29 czerwca 2012, autor: Dawid Zaraziński

3

W kolejnym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy serwisy rabatowy, sklepowy, kobiecy, ochronny i prawny. Polecamy!

Kodyrabatowe.plKodyrabatowe.pl

Kodyrabatowe.pl (http://kodyrabatowe.pl) – „najlepszy sposób na tańsze zakupy w sieci. Jesteśmy najstarszym i największym portalem tego typu w Polsce. Nie jesteśmy kolejnym serwisem z zakupami grupowymi”, przekonują twórcy. Serwis ma ok. 30 tys. zarejestrowanych użytkowników i notuje 40 tys. odwiedzin miesięcznie. Jak działa projekt? „Wpisanie kodu pobranego ze strony podczas realizacji zakupu obniża końcową cenę produktu o dany procent lub określoną kwotę. Kupony rabatowe nawet do 50 proc. nie są rzadkością. W bazie witryny znajdują zniżki do ponad 300 polskich sklepów internetowych”. Projekt zarabia na opłatach afiliacyjnych. Wyróżniki? „Użytkownicy mogą indywidualnie definiować swoje subskrypcje, dzięki czemu otrzymują powiadomienia mailowe tylko i wyłącznie od sklepów w których są zainteresowani rabatami. Nie wysyłamy żadnych innych materiałów reklamowych, nie spamujemy codziennie skrzynki pocztowej”, dodają twórcy.

DodatkiKqs (http://dodatkikqs.pl) – „serwis powstał z myślą o istniejących sklepach internetowych opartych o skrypt KQS.store. Celem serwisu jest dostarczenie rozwiązań usprawniających pracę sklepu”, czytamy na stromach projektu, który zarabiać ma na płatnych usługach.

dlaniej.tvdlaniej.tv

DlaNiej.tv (http://dlaniej.tv) – „pierwsza w Polsce telewizja internetowa dla aktywnych i dynamicznych kobiet, które chcą zwiększyć wiedzę z zakresu finansów, nieruchomości, mobilnych technologii oraz innych dziedzin biznesowych”. Projekt, będący własnością firmy Galactic Picture, tworzą cztery osoby. Twórcy planują oglądalność filmów na poziomie 200 tys. wyświetleń filmów w ramach jednej serii składającej się z 10 odcinków. Model biznesowy serwisu zakłada pozyskanie sponsora dla każdej z serii. „Sponsor powinien być związany z tematyką odcinków, przykładowo przy serii o zakupie nieruchomości, partnerem powinna być firma deweloperska lub biuro nieruchomości”, informują twórcy. Plany na przyszłość to wprowadzenie kolejnych programów oraz zdobycie dużego partnera, najchętniej ogólnopolskiego portalu.

Bart the Guard (http://bartvpn.com) – „internetowa usługa, która gwarantuje swoim użytkownikom pełną anonimowość w sieci. Bart to dzielny strażnik internetowej prywatności: poprzez zmianę IP i tunelowanie połączeń przez bezpieczne i stabilne serwery skutecznie utrudnia działania internetowych złodziejaszków”. Projekt zarabiać ma dzięki sprzedaży abonamentów. Serwis należy do grupy serwisów firmy Red Sky, odpowiedzialnej między innymi za serwis FilesTube. „Docelowa liczba abonentów usługi do roku 2013 to ok. 30 000. Obecnie aplikacja jest na etapie otwartych beta testów. Dziennie strona odwiedzana przez około 500 użytkowników i rejestruje się na niej około 30 beta testerów”, informują twórcy. Plany? „Systematycznie będziemy rozbudowywać zaplecze serwerowe o nowe lokacje i poszerzać pulę dostępnych IP. Docelowo ma działać ponad 1000 adresów IP w 20 różnych krajach i lokalizacjach globalnych”. Pod egidą marki Bart the Guard wkrótce pojawią się inne usługi dbające o bezpieczeństwo w sieci (np anti malware lub anti-virus)”, informują twórcy.

Internetowe Porady PrawneInternetowe Porady Prawne

Internetowe Porady Prawne (http://www.internetoweporadyprawne.pl) – „skuteczne porady prawne przez internet. Masz pytanie lub problem z napisaniem pisma procesowego ? Wyślij zapytanie do nas, gwarantujemy Ci bezpłatną wycenę Twojej kwestii. Odpowiedzi do 24h udzielają nasi wykwalifikowani prawnicy”, czytamy na stronie projektu tworzonego przez trzy osoby. Serwis zarabiać ma dzięki płatnym poradom prawnym. Twórcy pracują obecnie nad dokończeniem funkcjonalności serwisu.

Od Redakcji

Kodyrabatowe.pl to działający od dawna polski serwis wykorzystujący popularność zakupów grupowych, zniżek, kuponów. Zastanawiamy się czy twórców stać na jeszcze lepsze zagospodarowanie tego obszaru? Bart the Guard to ciekawa, choć chyba niszowa, propozycja od twórców FilesTube. Cieszy, że jak w przypadku innych produkcji, skierowana od razu na globalny rynek. Pytanie także czy jest na rynku miejsce dla kobiecej telewizji internetowej? A w formie zaprezentowanej przez DlaNiej.tv?

Przypominamy, że wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook