Ciekawe startupy – przegląd #71

Opublikowane 22 czerwca 2012, autor: Dawid Zaraziński

0

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji prezentujemy serwisy gromiejski, nadawczy, meblarski, oceniający i tłumaczeniowy. Smacznego!

City Games CreatorCity Games Creator

City Games Creator (http://citygamescreator.com) – „serwis pozwalający na projektowanie i rozgrywanie gier miejskich z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Ideą serwisu jest umożliwienie budowania dowolnych scenariuszy z dostępnych komponentów za pomocą kreatora gier na stronie WWW a następnie prowadzenie rozgrywki w przestrzeni miejskiej korzystając z tabletu/smartfona i pobranego z serwera scenariusza”. Twórcy widzą kilka możliwości zarabiania: „oferta dla firm organizujących imprezy integracyjne – partner serwisu może budować gry, które będą wykorzystywane wewnętrznie do prowadzenia imprez dla zamkniętej grupy osób, oferta dla agencji reklamowych – możliwość tworzenia gier ogólnodostępnych, które będą uzupełnieniem kampanii reklamowej (gamification/grywalizacja), budowanie aplikacji dedykowanych na silniku CGC, gry płatne dla użytkownika końcowego (in-app purchase)”.

audiolip.com (http://audiolip.com) – serwis, który „pozwala na tworzenie krótkich podcastów (wiadomości głosowych) przez przeglądarkę oraz darmowe połączenia telefoniczne”. „Aktualnie chcemy zbudować bazę użytkowników oraz kanałów, następnie zarabiać na profilach firmowych oraz promowanych podcastach”, przekonują twórcy.

bynaked.plbynaked.pl

Bynaked.pl (http://bynaked.pl) – sklep z meblami „inspirowanymi stylistyką lat 50-tych i 60-tych”. „Atutem firmy jest pierwszy raz zastosowany w Polsce model dystrybucji mebli, który nie wymaga ponoszenia kosztów utrzymywania magazynu wysokiego składowania, wynajmu powierzchni wystawienniczej i obsługi salonu meblowych. Złożone przez klientów zamówienia przekazywane są bezpośrednio do fabryki. Nie ma więc sprzedaży hurtowej ani pośredników detalicznych, co pozwala obniżyć ceny oferowanych produktów i sprzedawać dobrej jakości meble taniej o 30 – 50 proc. niż inne sklepy online”, przekonują twórcy.

Oceniaj.pl (http://oceniaj.pl) – „rewolucyjny darmowy katalog stron internetowych, w którym można w łatwy sposób zostawić ocenę i opinię na temat danej strony”. Zarobki serwisu opierać będą się tylko i wyłącznie na reklamach, przekonuje twórca. Rozwój projektu prowadzić ma w kierunku optymalizacji i ułatwiania dodawania stron.

wytlumacz.plwytlumacz.pl

Wytlumacz.pl (http://wytlumacz.pl) – „jako twórca wytlumacz.pl chciałbym zbudować wokół tego narzędzia swoisty rynek usług, zaczynając od e-learningu. Przy odpowiedniej bazie użytkowników istniała by możliwość znalezienia np. korepetytora z dowolnego przedmiotu (np. matematyki, fizyki itd.) i wykupienia czasu/lekcji u takiej osoby. Serwis pośredniczyłby w wyszukaniu odpowiedniego kandydata jak i realizacji zobowiązań finansowych uczeń – korepetytor (pobierając przy tym prowizje)”, informuje nas twórca. Celem biznesowym ma być również zaoferowanie tego narzędzia uczelniom wyższym w formie usługi typu SaaS. „Dzięki m.in funkcji wideo, wytlumacz.pl idealnie nadaje się do przeprowadzani wykładów, czy nawet ćwiczeń z praktycznie dowolnego przedmiotu. Z uwagi na własne doświadczenia, wierzę że takie oprogramowanie mogłoby znacząco obniżyć koszty wielu placówkom edukacyjnym”, dodaje twórca. Czy partner jest poszukiwany? „Na tym etapie potrzebne są przede wszystkim fundusze na dopracowanie technologii wraz z uzupełnieniem funkcjonalności, zabezpieczanie zaplecza technicznego i oczywiście działania marketingowe. Poszukujemy partnera, który pomógłby nam skonstruować i przeprowadzić sprawną kampanię marketingową na dużą skalę, ponieważ to właśnie od zbudowania społeczności użytkowników zależy sukces projektu”, czytamy w zgłoszeniu.

Od Redakcji

Gry miejskie to ciekawa nisza do zagospodarowania, choć pewnie bardzo trudno będzie tu odnieść sukces – rynek trzeba jeszcze sobie „wychować”. Podoba nam się pomysł na specjalizację Bynaked.pl, ale trudno tu szukać innowacyjności. Wytłumacz.pl ma ambicje, ale nie on pierwszy – mamy jednak nadzieję, że uda się spełnić oczekiwania.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook