Ciekawe startupy – przegląd #70

Opublikowane 15 czerwca 2012, autor: Dawid Zaraziński

2

W kolejnym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji prezentujemy serwisy reklamowy, studencki, notatnikowy, ogłoszeniowy i przeprowadzkowy. Zapraszamy!

zaplanujreklame.plzaplanujreklame.pl

ZaplanujReklame.pl (http://zaplanujreklame.pl) – „miejsce spotkań osób odpowiedzialnych za działania reklamowe w swoich firmach z oferentami wszelkiego rodzaju usług czy produktów reklamowych. Portal jest połączeniem specjalistycznej marketingowej giełdy ofert wraz z zakupami grupowymi oraz mini przetargami”, przekonują twórcy. Serwis zarabiać ma dzięki opłatom abonamentowym, sprzedaży powierzchni reklamowej, opłatom za wyróżnienie ofert oraz prowizji od sprzedaży produktów. „Nie ma serwisów bezpośrednio konkurencyjnych. Najbliższą konkurencją są takie serwisy jak allegro.pl, reklama.pl a także oferia.pl czy B2bdeal.pl, ale żaden z nich nie oferuje komplementarnego zakresu usług czy przede wszystkim dopasowania do branży marketingu i reklamy”, zapewniają twórcy.

Studenckie24.pl (http://www.studenckie24.pl) – „społeczność studentów, którzy mogą w jednym miejscu się spotkać, porozmawiać, wymienić plikami, dokumentami, czy porozmawiać na forum dyskusyjnym”. Serwis tworzony jest przez dwie osoby i może zarabiać poprzez „reklamy graficzne, kontekstowe, a także artykuły sponsorowane”. „Z czasem chcemy wprowadzić płatne usługi jak na przykład możliwość tworzenia przez różne firmy (typu restaturacje) swoich profili jako miejsc do spędzenia czasu”, informują twórcy. W przyszłości pojawić mają się opisy ciekawych miejsc do spędzenia wolnego czasu oraz ogłoszenia o pracę. Partner? „Przede wszystkim przydał by się ktoś kto zajął by się marketingową stroną projektu”, zdradzają twórcy.

Napotem.plNapotem.pl

Napotem (http://napotem.pl) – „internetowy notatnik, w którym w łatwy sposób możesz zapisywać treść czy adresy do ciekawych stron, którym nie możesz poświęcić więcej uwagi”. Serwis zarabiać ma dzięki reklamie, kontom premium i treściom sponsorowanym. Projekt tworzony przez jedną osobę. Wyróżniki? „Eksport URLi bezpośrednio z przeglądarki, tablicowy system listowania treści, możliwość zapisywania tekstu do 5k znaków (strona A4), integracja konta z Facebookiem, dedykowany widget do implementacji na witrynie”. W przyszłości pojawić ma się wersja mobilna i publiczne notatki.

Jobtime.pl (http://www.jobtime.pl) – „ogólnopolski serwis ogłoszeniowy, skupiony wokół rynku pracy, szkoleń, edukacji i wolontariatu. Współpracujemy z wieloma wiodącymi serwisami na naszym rynku jak i uznanymi na rynku światowym firmami związanymi z branżą rekrutacyjną”, czytamy na stronie projektu. Serwis tworzony przez cztery osoby zarabiać ma dzięki płatnym usługom premium. Wyróżnik projektu? „Oferujemy darmowe usługi o jakości nie odbiegającej od płatnych serwisów”, przekonują twórcy.

przeprowadzamysie.plprzeprowadzamysie.pl

PrzeprowadzamySie (http://www.przeprowadzamysie.pl) – serwis chce czerpać zyski z abonamentów, które płacić będą zarejestrowane firmy. „Na początku wszystkie funkcjonalności będą oczywiście darmowe. Po okresie próbnym, firma by móc odpowiadać na oferty przeprowadzek, będzie musiała  aktywować konto, wykupując pakiet”, informują twórcy. Projekt został założony przez dwóch studentów informatyki UG. „Naszą misją jest stworzenie największej bazy firm przeprowadzkowych w Polsce. Chcemy stworzyć platformę, dzięki której użytkownicy chcący się przeprowadzić, wypełniają formularz przeprowadzki”, dodają twórcy.

Od Redakcji

W dzisiejszym przeglądzie znalazły się zróżnicowane projekty, choć trudno narzekać na zbyt dużą oryginalność pomysłów. Podoba nam się idea PrzeprowadzamySie, choć dużo tu zależy od współpracy samych użytkowników. Napotem to też ciekawy pomysł, ale wykonanie zdecydowanie nie jest jego mocną stroną. A Wam, który projekt podoba się najbardziej/najmniej?

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook