Strefawalut.pl – porównywarka kantorów internetowych

Opublikowane 21 maja 2012, autor: Dawid Zaraziński

11

Popularność kredytów walutowych skutkuje dużym zainteresowaniem wymianą walut. Coraz więcej klientów zdobywają również kantory internetowe. Pojawienie się ich porównywarki było więc kwestią czasu.

Strefawalut to niezależna porównywarka kantorów internetowych w Polsce. Stawiamy na przejrzystość informacji, która jest kluczem do najkorzystniejszej i bezpiecznej transakcji – czytamy na stronach serwisu.

Projekt tworzony jest przez dwie osoby. Twórcy planują osiągnąć oglądalność na poziomie między 20 a 50 tys. osób miesięcznie.

Strefawalut.pl pomagać ma w szukaniu optymalnej oferty wymiany walut spośród wszystkich kantorów internetowych w Polsce. Serwis dzieli się na dwie główne części. W zakładce „Kursy walut” zebrano ceny kupna i sprzedaży walut. W zakładce „Wizytówki” opisano zaś każdy kantor – przedstawiając jego aktualną ofertę oraz umożliwiając ocenę i wyrażanie opinii przez użytkowników. Dodatkowo w serwisie funkcjonują zakładki „Newsroom” (linki do artykułów o treści finansowej) oraz „FAQ” z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Prezentowane w Strefawalut.pl dane pochodzą ze stron internetowych kantorów i są aktualizowane na bieżąco. W przypadku kursów podawana jest ostatnia data ich aktualizacji na stronie danego kantoru. Oprócz podstawowych walut (USD, GBP, EUR, CHF) porównywarka zawiera wszystkie dostępne obecnie waluty w kantorach online.

Znajdziesz u nas też indywidualne opinie i oceny kantorów autorstwa innych użytkowników. Stawiamy na uczciwą wymianę informacji, u nas każdy może wyrazić opinię na temat danego kantoru. Wszystko to sprawia, iż jesteśmy najbardziej obiektywnym źródłem wiadomości o kantorach w internecie – zapewniają twórcy.

Aby znaleźć najlepszą ofertę należy wybrać walutę, zaznaczyć czy chodzi o jej kupno czy sprzedaż, wpisać kwotę i nacisnąć przycisk „Oblicz”. Otrzymaną tabelę można sortować, natomiast w kolumnie „Do zapłaty” zobaczyć informację o kwocie do zapłaty za wymienianą kwotę.

Strefawalut.pl zarabiać ma dzięki reklamie. Twórcy skupiają się obecnie na promocji swojego projektu. Szukają również partnera – może nim być na przykład instytucja finansowa lub spółka medialna.

Grafiki z serwisu

Okiem redakcji

Sylwester: funkcjonalnie, mało ładnie

W ostatnim okresie internetowe kantory bardzo zyskały na znaczeniu, przede wszystkim z powodu dość sporych oszczędności jakie mogą generować. W skali miesiąca może to być od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych dla osób spłacających kredyt walutowy.

Strefawalut.pl wydaje się iść w dobrym kierunku – chce zaproponować użytkownikom porównywarkę. Co ciekawe różnice w kantorach internetowych dla kwoty tysiąca franków sięgają ponad 80 zł! W systemie znajdziemy również ocenę danego kantora finansowego oraz dość szczegółowy opis i skrót regulaminu.

Twórcom Strefywalut.pl na pewno należą się brawa za dobrze wykonaną pracę pod kątem funkcjonalnym. Razi nieco wygląd strony, to jednak w tym przypadku nie będzie decydujące dla użytkowników.

Główne pytanie jakie można zadać właścicielom to czy przyjęty model biznesowy pozwoli na rozwój projektu.

Ogólna ocena redakcji:

PS. Strefawalut.pl, jak każdy opisywany startup, otrzymuje od naszego partnera, serwisu Inis.pl, cztery zamiast dwóch miesięcy darmowego korzystania z profesjonalnego systemu do e-mailingu. Inis.pl wspiera zarządzanie adresami, wysyłkę i analizę kampanii e-mail marketingowych.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook