WalkMe.com – Twój przewodnik po internecie

Opublikowane 12 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Nawigacja i układ niektórych serwisów internetowych nie są zbudowane w oparciu o wymogi ergonomii. Poruszanie się po nich jest trudne, a znalezienie konkretnej funkcjonalności – czasochłonne. Co prawda, wymogiem jest dziś intuicyjna nawigacja na stronie internetowej, ale nie każdy Web developer się do niego stosuje. Czasem można się po prostu zgubić w obrębie danej witryny.

WalkMe.com likwiduje takie sytuacje i pozwala na szybkie znalezienie na danej stronie www tego, czego poszukuje użytkownik. Co więcej, aplikacja ta dosłownie tłumaczy użytkownikom, jak działa dany serwis i jakie potrzeby docelowo ma on zaspokajać. Najbardziej według mnie serwis WalkMe.com przyda się w odniesieniu do skomplikowanych, rozbudowanych serwisów, których projektanci nie mają wiedzy z zakresu usability stron internetowych. Dzięki WalkMe.com można korzystać z aplikacji internetowych w sposób sprawny, co w odniesieniu do mojej osoby, pozwoliłoby na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Generalnie, mogę powiedzieć, że aplikacja WalkMe ma postać swoistego internetowego przewodnika. Działa ona w ten sposób, że udziela pomocy użytkownikowi w momencie, kiedy jej potrzebuje. Abym mogła skorzystać z internetowego przewodnika WalkMe, właściciel danej strony internetowej musi zaimplementować taką usługę w obrębie własnej witryny. Później, w prawnym dolnym rogu serwisy internetowego pojawia się zakładka, w której można znaleźć spis treści do pomocy w serwisie. Jeśli na przykład chciałabym dowiedzieć się, jak dokonać zakupu w sklepie internetowym, po wybraniu odpowiedniego punktu z listy pomocy, skrypt automatycznie wyświetlił mi wybrane elementy z wyjaśnieniem sposobu ich funkcjonowania.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Internetowe przewodniki i koncepcja budowania takich aplikacji jest już dobrze znana na świecie, nawet w Polsce, ale innowacyjne jest samo działanie skryptu WalkMe. Za jego pomocą istnieje możliwość prezentowania użytkownikom kompleksowej pomocy, w ramach nawet kilku różnych podstron. W polskiej wersji serwis również ma szansę na sukces. Będzie on pomocny zwłaszcza dla użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z internetem.

Za korzystanie z WalkMe.com należy zapłacić. Darmowa wersja testowa pozwala na przygotowanie trzech różnych scenariuszy przewodnika z ograniczeniem dla 300 osób. W pełnej wersji należy zapłacić za aplikację od 19 do 382 dolarów miesięcznie.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook