VaultBox.me – katalog Twojego majątku

Opublikowane 10 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Jeśli w wyniku włamania z kradzieżą lub klęski żywiołowej utraciliśmy choćby część naszego dobytku wiemy, jak ciężko jest w takich chwilach dochodzić od ubezpieczycieli swojego odszkodowania. Często razem z ukradzionymi czy zniszczonymi rzeczami, zaginęły ich dowody zakupu, które potwierdzały ich wartość. Taki problem można zlikwidować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

VaultBox.me wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które padły ofiarą kradzieży, pożaru, powodzi czy innych zjawisk pogodowych, w  wyniku których utraciły swój majątek. W takich chwilach trudno jest wskazać, które przedmioty zniknęły lub uległy zniszczeniu i jaką miały wartość. Usługa VaultBox.me pozwala skatalogować wszystkie wartościowe przedmioty znajdujące się w naszym posiadaniu.

Skąd pomysł na taki serwis jak VaultBox.me? Powstał on z osobistej potrzeby jego twórcy – Jacoba Israela. Został on trzykrotnie okradziony i miał problemy ze wskazaniem ubezpieczalni, wartościowych przedmiotów, które w wyniku tych zdarzeń zginęły.

Korzystając z VaultBox.me mogę skatalogować wszystkie elementy mojego dobytku. Jeśli cokolwiek złego stałoby się z moim dorobkiem, szybko mogę się przekonać, czego brakuje. Mam możliwość korzystania z usługi VaultBox.me na iPhone`ach oraz na iPadach. Za jej pośrednictwo łatwo skataloguje elementy majątku, wypełniając takie pola jak numer seryjny, data zakupu i cena. Mogę również pokusić się o zeskanowanie elementów kody kreskowego  przedmiotów, co uprości mi ich dodawanie do VaultBox.me. Usługa pozwala mi dodawać do kolejnych pozycji zarówno zdjęcia jak i własne notatki.

Przy użyciu VaultBox.me mogę szybko stworzyć raport przedmiotów skradzionych czy zniszczonych – przesłać go w formie elektronicznej do agenta ubezpieczeniowego lub wydrukować i dostarczyć go osobiście.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

VaultBox.me zarabia na sprzedaży abonamentu dostępowego dla użytkowników. Jego wysokość zależna jest od ilości pozycji katalogowych oraz od czasu wykorzystywania usługi. Można przetestować usługę za darmo przez rok, dodając do VaultBox.me do 10 pozycji. Polski serwis tego rodzaju mógłby być powiązany z systemami zgłaszania szkód do polskich ubezpieczycieli. Wówczas proces wypłaty odszkodowania dla ubezpieczonych byłby znacznie uproszczony. Na pewno VaultBox.me w polskiej wersji zyskałby z uwagi na to, popularność.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook