Scriffon.com – proste dodawanie i publikowanie tekstów

Opublikowane 19 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Słowo pisane wciąż ma wysoką wagę, nawet w dzisiejszym, nowoczesnym świecie cyfryzacji i informatyzacji. Kontent na stronach internetowych decyduje w wielu przypadkach o atrakcyjności witryny. Aplikacje służące do tworzenia tekstów zyskują na popularności.

Nie inaczej jest w przypadku Scriffon.com. W najprostszy sposób mogę powiedzieć, że jest to serwis służący do pisania różnorodnych tekstów i ich publikowania w sieci internetowej. Przepustką do funkcjonalności serwisu Scriffon.com jest zarejestrowanie konta użytkownika. Później, przy każdej wizycie w serwisie logujemy się do niego z wykorzystaniem podanego podczas rejestracji konta, e-maila i hasła.

Pisząc nowy tekst w serwisie Scriffon.com musiałam podać na wstępie swój nick, którym w danym momencie się będę posługiwała. Może to być imię i nazwisko, skrót nazwiska, czy pseudonim, którym chcemy posługiwać się w publikacjach tekstowych. Serwis Scriffon.com pozwala na wykorzystywanie kilku pseudonimów w różnych tekstach. Wybieramy ten, który akurat w danym momencie nam pasuje. Tekst jest później sygnowany nickiem, który podaliśmy na etapie tworzenia tekstu.

Pisanie treści w serwisie Scriffon.com nie wymaga wiedzy z dziedziny komputerów czy internetu. Można w nim napisać każdy typ tekstu, począwszy od luźnej notatki, czy tekstu na kształt wpisu blogowego, aż po rozprawkę czy dłuższy felieton. Użytkownik ma możliwość wyboru języka, w którym będzie pisał swój tekst. Opublikowana później notatka będzie dzięki temu we właściwy sposób oznaczona.

Po napisaniu tekstu, zapisujemy go w serwisie, a gdy chcemy, możemy go opublikować. Inni użytkownicy serwisu mogą czytać nasze teksty i tłumaczyć je na inne języki.

Podsumowując, serwis jest prostym edytorem tekstu, w którym można go zapisać, modyfikować i publikować. Nie jest to zbyt odkrywcza funkcjonalność, ale dla użytkowników może być atrakcyjne to, że procedura rejestracji, podobnie jak dodawania i publikowania tekstów, została tam uproszczona do minimum.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Platforma do pisania i publikowania tekstów online to nic nowego, zarówno na światowym, jak i polskim rynku. Interesujące jest tylko to, że użytkownicy mogą nawzajem tłumaczyć swoje teksty, a serwis nie wymaga ustalania wszystkich kwestii wizualnych notatki. Można w nim po prostu pisać wszystko, co tylko chcemy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook