Phonedeck.com – kontroluj swojego smartfona za pośrednictwem komputera

Opublikowane 17 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Smartfony powoli zaczynają podbijać świat nowoczesnych technologii. Ich funkcjonalność zdaje się nie być niczym ograniczona, dzięki czemu użytkownicy mogą odkrywać zupełnie nowe, pożyteczne dla siebie opcje swoich smartfonów. Dziś za pośrednictwem tych niewielkich, inteligentnych telefonów z dostępem do internetu, możemy przełączać programy w telewizorze, czy wykorzystywać je jako kontrolery do gier video. To tylko ułamek możliwości smartfonów. Zwróćmy jednak uwagę na to, jak kontrolować sam smartfon?

Na to pytanie odpowiada serwis Phonedeck.com, który pozwala użytkownikowi na kontrolę jego smartfona z poziomu aplikacji internetowej. Muszę powiedzieć, że aplikacja ta dla mnie byłaby bardzo pożyteczna, jako że często nie mam nawet chwili czasu, aby odpisać na ważnego smsa, czy odpowiedzieć na telefon od klienta czy przełożonych. Phonedeck.com jest w stanie zlikwidować problemy z tym związane. Wystarczy pobrać aplikację ze strony Phonedeck.com na smartfona, dokonać rejestracji w serwisie i zalogować się do Phonedeck zarówno na smartfonie, jak i w komputerze. Po dokonaniu rejestracji aplikacji Phonedeck na moim komputerze pojawiają się wszystkie komunikaty, które dotyczą przychodzących na mojego smartfona połączeń głosowych i smsów. Tak samo są one widoczne na telefonie. Phonedeck pozwala odbierać połączenia i odpisywać na SMSy z poziomu komputera, co dla wielu osób będzie bardzo wygodną opcją.

Ponadto, wykorzystując aplikację Phonedeck mam dostęp do książki adresowej mojego smartfona. Mogę ją w dowolny sposób uzupełniać, dodając do każdej pozycji zdjęcie, notatkę, czy adres mailowy. Listę adresową można szybko połączyć z Facebookiem, w poszukiwaniu swoich znajomych.

Oprócz obsługi smartfona z poziomu komputera, Phonedeck pozwala na przejrzenie historii połączeń i statystyk, z kim i kiedy najczęściej rozmawiamy.

Aplikacja Phonedeck jest dostępna dla większości wykorzystywanych w smart fonach systemów operacyjnych.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Połączenie komputera i telefonu za pośrednictwem jednej aplikacji to funkcja w dużej mierze nowa na polskim rynku. Dla zabieganych ludzi biznesu będzie ona optymalną pomocą w dokonywaniu codziennych czynności. Na razie aplikację można pobrać bezpłatnie, ale z czasem będzie ona płatna i powiększona o dodatkowe funkcjonalności.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook