HelloGlobal.com – inny wymiar podróżowania

Opublikowane 05 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Serwisy oparte o technologię Web 2.0 wciąż cieszą się sporą popularnością, a trend ten nadal jest rozwijany. Należy powiedzieć, że społeczności internetowe zgromadzone wokół danej wartości czy zainteresowań, są aktywnymi użytkownikami internetu. Szczególną grupą społeczną internautów są entuzjaści szeroko rozumianej turystyki.

Serwis HelloGlobal.com zmienia oblicze podróżowania po całym świecie, wprowadzając społeczność podróżników, pomagającą sobie nawzajem. Pozwala on na zawiązywanie interakcji z innymi użytkownikami serwisu, którzy wybierają się do danego miasta lub zwiedzili dane miejsca, interesujące dla innych osób. HelloGlobal.com skupia wokół siebie globalną społeczność wspólnych przygód i wiedzy dotyczącej interesujących pod względem turystycznym miejsc.

Z mojej perspektywy, strona HelloGlobal.com jest narzędziem poszukiwania planów podróży w Internecie. Mogę sprawdzić na stronie, co interesującego znajduje się w danym mieście, czy też znaleźć osoby, które były w nim i mogą podzielić się ze mną swoimi wrażeniami. To chyba lepsze niż korzystanie z przewodników turystycznych, które przekazują jedynie suchą wiedzę książkową. Informacje pozyskane na HelloGlobal.com mogłabym otrzymać wyłącznie od lokalnych przewodników, a skontaktowanie się z nimi z mojego miejsca zamieszkania na pewno będzie wymagało czasu i zaangażowania. HelloGlobal.com z założenia upraszcza nawiązywanie takich kontaktów.

Jako użytkownik serwisu HelloGlobal.com mogę dzielić się moimi wrażeniami z podróży po powrocie do domu, lub nawet będąc wciąż w podróży. Można zapisać na swoim profilu gdzie się było, co widziało i co tak naprawdę jest warte uwagi w konkretnym mieście. Taka baza informacyjna, pomimo że jak najbardziej subiektywna, będzie bardzo ważnym źródłem wiedzy dla turystów i podróżników.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Pomysł serwisu społecznościowego w formie HelloGlobal.com opiera się na idei współdzielenia wiedzą z innymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach. W tym przypadku są to osoby wybierające się w podróż, które mogą polecić miejsca warte odwiedzenia. Polska wersja serwisu HelloGlobal.com na pewno okazałaby się przydatnym narzędziem dla użytkowników w ustalaniu planów podróży, także tych zagranicznych. Takich wszechstronnych serwisów wciąż w Polsce brakuje. Jeśli już mają profil działania podobny do HelloGlobal.com, to nie są we właściwy sposób rozwijane i z czasem są zamykane.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook