85by55.com – nowy wymiar kontaktów biznesowych

Opublikowane 03 kwietnia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Wydaje się, że takie serwisy jak LinkedIn i Chatroulette mają zupełnie inny charakter i cel istnienia. LikedIn to serwis społecznościowy w wymiarze międzynarodowym, który specjalizuje się w szeroko rozumianych kontaktach zawodowo-biznesowych, zaś Chatroulette to strona losowo dobierająca nieznane sobie uprzednio osoby w celu przeprowadzenia rozmowy w formie prywatnego czatu. Czy skorelowanie ze sobą funkcjonalności obu tych stron przyniesie korzystne rezultaty?

Twórcy serwisu 85by55.com dowiedli, że jak najbardziej. Udało im się stworzyć serwis, dzięki któremu można nawiązywać nowe, perspektywiczne kontakty biznesowe przez internet w zupełnie inny sposób. 85by55.com można określić jako serwis społeczności owy do kojarzenia ze sobą przypadkowych specjalistów z różnych dziedzin biznesu. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna, a dokonuje się jej przy użyciu danych do logowania z Facebooka, LinkedIn lub z wykorzystaniem firmowego adresu mailowego. Przy zapisywaniu się do 85by55.com musiałam też podać swoje doświadczenie zawodowe, które dla systemu było niezbędne do poszukiwania ludzi zainteresowanych zapoznaniem się ze mną.

Połączenie z inną osobą z serwisu nawiązuje się przy użyciu live chatu z kamerką. W ten sposób mogę twarzą w twarz prowadzić rozmowy z biznesmenami i fachowcami z całego świata. Ciekawa jest koncepcja poznawania ludzi przez 85by55.com. Otóż, ja jako użytkownik serwisu i mój nowy kontakt biznesowy mamy tylko 2 minuty, aby poznać się nawzajem i nawiązać konwersację. W czasie tej krótkiej rozmowy mogę rozpoznać, czy osoba po drugiej stronie kamery jest moim potencjalnym klientem, albo kontrahentem. Mogę później dodać takiego użytkownika do listy kontaktów LinkedIn i uzyskać stamtąd wszystkie niezbędne informacje.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Zdecydowanym atutem serwisu 85by55.com jest to, że funkcjonuje on na zasadzie inteligentnego algorytmu, który nie pozwala na nawiązanie dwukrotnie rozmowy twarzą w twarz z tą samą osobą. W poszukiwaniu fachowców i specjalistów na 85by55.com mogę wykorzystywać filtry wieku, płci, lokalizacji i dziedziny gospodarki narodowej, w której funkcjonują.

Idea nawiązywania kontaktów biznesowych twarzą w twarz w internecie, szybko i skutecznie, a co najważniejsze – trafnie, może przyjąć się również na gruncie polskim, zwłaszcza, że brakuje zdecydowanego konkurenta dla takiego serwisu jak 85by55.com.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook