Wehgee.com – współdzielenie się opiniami na dany temat

Opublikowane 20 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Możliwość konwersowania w sieci internetowej jest jedną z funkcjonalności, którą użytkownicy portali społecznościowych wykorzystują chętnie i tym samym bardzo często. Tematy pojawiają się na forach serwisów bardzo szybko i równie szybko znikają, także łatwo można przeoczyć interesującą nas dyskusję, jeśli nie przesiaduje się przed monitorem cały czas.

Wehgee.com likwiduje ten problem, z którym i ja bardzo często miewam do czynienia. Tendencja w przechodzeniu dyskusji na ciekawe tematy do tak zwanych sekcji off-topic jest obecna w serwisach społecznościowych i na forach dyskusyjnych. Użytkownicy, wliczając w tą grupę również i moją osobę, często nie mają szansy rozeznać się w tym, o czym żywo dyskutują bardziej aktywni w serwisie społecznościowym internauci.

Użyteczność witryny Wehgee.com polega na udostępnieniu miejsca, w których można dyskutować na szereg określonych tematów. Na początku każdego tygodnia wybierane są przez administratorów serwisu Wehgee.com tematy pasujące do kategorii: „Audio”, „Filmy”, „Zdjęcia”, „Cytaty”, „Linki”. Można na nie przez cały tydzień dyskutować z użytkownikami, a tematy są cały czas widoczne w wymienionych kategoriach.

Jako użytkownik serwisu żywo zainteresowany komunikacją międzyludzką, weszłam w kolejne działy witryny, sprawdzając o czym dyskutują internauci. Mogłam tam rozmawiać z innymi ludźmi i komentować wszelkie tematy we wskazanych kategoriach. Co więcej, najciekawsze rozmowy prowadzone w Wehgee.com są oceniane w taki sposób, że nie miałam żadnego problemu z ich identyfikacją.

Jedną z funkcji, która zainteresowała mnie w Wehgee.com było udostępnianie własnych ocen i prezentacja własnej osoby. Abym mogła przetestować serwis i aktywnie uczestniczyć w jego życiu, musiałam się w nim zarejestrować, wypełniając formularz z polami: imię, nazwisko, adres email i hasło. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać więcej informacji o sobie i swoim życiu czy pasjach, dając się poznać innym użytkownikom. Interesujące mnie tematy dyskusji mogłam oznaczyć jako „złote” i śledzić je ze swojego konta użytkownika.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Wehgee.com korzysta z powszechnie znanej idei współdzielenia się swoimi opiniami na różne tematy. Jest to wspólnota udostępniania treści, którą członkowie grup Wehgee.cm generują w kategoriach związanych z co tygodniowymi tematami. Jest to ogólnie rzecz ujmując rozbudowane forum dyskusyjne, co nie jest pomysłem innowacyjnym w skali ani Polski ani świata. Podobnych serwisów jest bardzo dużo, także szanse na sukces takiej witryny są tak naprawdę niewielkie.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook