Vic2pc.com – zdalna kontrola komputera osobistego

Opublikowane 22 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Wielokrotnie zdarzyło mi się już zapomnieć o przegraniu ważnych plików – prezentacji, ofert dla klientów, czy też innych materiałów, które były mi niezbędne w pracy, na pamięć przenośną. Zostawały one w moim komputerze osobistym w domu i miałam nie lada problem, w jaki sposób je uzyskać w szybkim tempie w pracy. Zwykle prosiłam o pomoc członków rodziny, którzy przesyłali mi pliki mailem, ale wszystko to trwało stanowczo zbyt długo i było za bardzo kłopotliwe.

Mój problem teraz zostałby już rozwiązany dzięki serwisowi Vic2pc.com, który oferuje możliwość zdalnej kontroli naszego komputera. Jest to bardzo użyteczna usługa, z której chętnie sama wielokrotnie bym skorzystała. Vic2pc.com to aplikacja oferująca kontrolę zasobów komputerowych drogą pocztową, zdalnie. Jest to bardzo wygodne dla użytkowników, bowiem mogą oni wysyłając emaile z komputera służbowego, smart fonu, czy innego urządzenia z dostępem do Internetu, uzyskać i podejrzeć pliki na swoim komputerze w domu.

Przy użyciu aplikacji Vic2pc.com można pobrać wybrane pliki z dysku komputera, przeczytać pliki tekstowe, podejrzeć je, czy też uruchomić aplikacje. Aplikacja kontroluje jednocześnie ruchy myszką na komputerze, dlatego też użytkownik w razie potrzeby może potwierdzić komunikaty pojawiające się w systemie.

Wszystkie działania oferowane przez Vic2pc.com służące do zdalnego kontrolowania komputera są dokonywane za pomocą emaila, dlatego też na takie czynności nie mają wpływ zapory i serwery proxy. Korzystając z Vic2pc.com mogę uzyskać dostęp do całej pamięci mojego dysku twardego, albo do pojedynczych, wybranych przeze mnie plików.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

W Polsce nie ma jeszcze serwisu zapewniającego tak prostą i wszechstronną kontrolę zasobów komputerowych w trybie zdalnym. Polska wersja startupu Vic2pc.com podobnie jak jej pierwowzór mogłaby oprzeć swój model biznesowy na pobieraniu od użytkowników opłat za korzystanie z aplikacji. W przypadku Vic2pc.com koszt usługi wynosi 29,95 dolarów, a dodatkowe aktualizacje oprogramowania są wycenione na 4,95 dolarów. Można również pobrać bezpłatną wersję próbną. Dla polskiego serwisu podobnym profilu działalności kwoty te musiałyby być odpowiednio niższe, aby polscy użytkownicy rzeczywiście zainteresowali się skorzystaniem z aplikacji.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook