NetworkClean.com – bieżąca ochrona użytkowników w serwisach społecznościowych

Opublikowane 08 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Popularność serwisów społecznościowych jest w chwili obecnej wysoka. Życie towarzyskie w dużej mierze przeniosło się do portali, umożliwiających zawiązywanie interakcji społecznych. Facebook, Twitter, czy nasza rodzima Nasza-Klasa.pl mają wiele milionów użytkowników, aktywnie włączających się w rozwój sieci społęcznościowych. Serwisy tego typu mogą stanowić jednak w wielu przypadkach zagrożenie dla użytkowników.

Serwis NetworkClean.com oferuje usługę polegającą w skrócie na bieżącym skanowaniu, monitorowaniu i zapewnianiu ochrony kont użytkowników w serwisach społecznościowych. Jest to usługa adresowana przede wszystkim do tych osób, które chcą być pewne tego, że żadne nieodpowiednie treści nigdy nie pojawią się na ich profilu na Facebooku.

Korzystając z usługi NetworkClean zyskuję bieżące, całodobowe monitorowanie mojego profilu pod kątem niepożądanych treści. W praktyce polega to na tym, że serwis w moim imieniu, jako klienta, zadba o usunięcie oflagowanych w ustawieniach skanowania, treści. Będzie to dokonywane automatycznie. NetworkClean.com wyczyści mój profil z potencjalnie niewłaściwych komentarzy na temat mojej osoby lub firmy.

W moim odczuciu usługa NetworkClean w szczególności okaże się przydatna dla tych osób, które prowadzą fan pages na Facebooku dla swojej firmy. Jeśli na temat marki lub przedsiębiorstwa pojawiają się na profilu serwisu społecznościowego niewłaściwe treści, to natychmiast NetworkClean usunie takie wpisy na zlecenie klienta lub powiadomi go o ich publikacji. Wówczas to sam użytkownik może odpowiedzieć na nie lub zareagować w inny sposób. Szybka reakcja na zgłaszane problemy klientów na fan pages na Facebooku jest korzystna dla firmy, ponieważ daje ona jasny sygnał tego, że w wysokiej mierze dba o dostosowanie standardów firmy do wymogów konsumentów i słucha ich uwag, starając się je wprowadzić w życie.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

NetworkClean można dostosować pod kątem własnych oczekiwań i wymagań. Atutem usługi jest to, że użytkownik ma możliwość ustawienia częstotliwości i długości poszczególnych skanów kont w serwisach społecznościowych oraz monitorowania ich. NetworkClean obsługuje profile na Facebooku prowadzone w innych językach, nie tylko po angielsku.

Polski serwis oparty na idei działania NetworkClean byłby przydatnym narzędziem zwłaszcza dla marketerów i właścicieli firm, które promują swoją działalność na portalach społecznościowych. Pozwalałby na szybką reakcję na każdy komentarz klienta i usuwałby potencjalnie negatywne wpisy dotyczące firmy, nie narażając jej markę na żaden uszczerbek.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook