Meeps.com – podziel się pasjami z ludźmi podobnymi do Ciebie

Opublikowane 13 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Poznawanie podobnych do nas ludzi jest między innymi celem naszego działania w portalach społecznościowych. Można dzięki temu porozmawiać na interesujące nas tematy i dzielić się swoimi pasjami. Teraz można tego dokonać również z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Aplikacja Meeps.com pozwala na dzielenie się swoimi pasjami i zainteresowaniami ze znajomymi, członkami rodziny, czy kompletnie nieznajomymi ludźmi, których do tego zaprosimy. Jest ona dostępna dla urządzeń iPhone oraz iPod Touch.

Można powiedzieć, że Meeps jest aplikacją, która pozwoli mi na poznawanie ludzi z zupełnie innej strony. Mogę poznawać użytkowników Meeps w oparciu o ich zainteresowania i rzeczy, które oznaczają jako „ulubione”. Będąc użytkownikiem Meeps mogę publicznie udostępniać swoje pasje i konwersować z osobami, które również je podzielają. W ten sposób poznajemy ludzi, którzy lubią te same rzeczy, które i nam są bliskie. Z takimi osobami na pewno znajdziemy wspólny temat. Interesując się nurkowaniem, znajdę w Meeps.com użytkowników, wykazujących to samo zainteresowanie. Temat rozmów jest możliwy do przewidzenia. Nie ma znaczenia, czy osoby o tych samych zainteresowaniach znajdują się w jednym mieście, państwie, czy nawet na tym samym kontynencie. W mojej opinii, Meeps znosi granice lokalizacyjne i wiążące się z nimi ograniczenia.

Korzystając z Meeps można porozmawiać na ulubione tematy z ludźmi mieszkającymi w domu obok, albo znajdującymi się w najdalszych zakątkach świata.

Nawet bez dołączania do toczących się dyskusji, można zobaczyć, na czym polega korzystanie z Meeps.com. Usługa umożliwia czytanie aktualizacji wprowadzanych na swoich profilach przez innych użytkowników oraz ich publicznych rozmów. Dla mnie jest to wystarczającą zachętą do skorzystania z serwisu – pobrania i uruchomienia aplikacji oraz rozpoczęcia konwersacji na wybrane tematy.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Serwis typu Meeps.com opiera się na ogólnie znanej idei łączenia ze sobą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Istnieje, nawet w polskim Internecie, wiele podobnych witryn, ale Meeps.com w swoim działaniu wykorzystuje technologie mobilne. Aplikacja jest do pobrania za darmo ze strony Meeps.com. Serwis może zarabiać na wyświetlaniu reklam kontekstowych użytkownikom i zbieraniu danych o nich.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook