Getsnapnest.com – wyszukaj wszystkie interesujące zdjęcia na Twitterze

Opublikowane 06 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Popularność Twittera jest dziś ogromna. Zyskał on nawet status dziennikarskiego narzędzia gromadzenia informacji i ich rozpowszechniania. W chwili obecnej powstała funkcjonalna wyszukiwarka zdjęć zamieszczanych na Twitterze.

Mowa tu o serwisie Getsnapnest.com, który oferuje narzędzia pozwalające na wyszukanie materiałów fotograficznych dotyczących tych samych wiadomości. Ich znalezienie bez zastosowania wyszukiwarki Getsnapnest.com byłoby bardziej czasochłonne.

Oszczędność czasu w dziennikarstwie jest bardzo ważna. Sama wyszukiwarka nosi nazwę Snapnest i jest powszechnie dostępną, nową aplikacją umożliwiającą wyszukiwanie pożądanych zdjęć udostępnianych na Twitterze, według ich opisów. Aplikacja pozwala na przeglądanie fotografii dołączonych do informacji zamieszczanych na Twitterze zarówno pod względem tagów, jak i nawet położenia geograficznego danego zdarzenia. Wszystkie zdjęcia, jakie można znaleźć przy użyciu SnapNest mogą być następnie, ponownie udostępnione w kręgach społecznościowych.

Tryb działania aplikacji SnapNest jest względnie prostym, przynajmniej w moim odczuciu. Wyszukiwarka umożliwia wyszukiwanie na przykład wszystkich materiałów zdjęciowych z danego wydarzenia, czy to będzie tsunami i trzęsienie ziemi w Japonii, czy też tornada w Stanach Zjednoczonych. Dowiadując się o danym wydarzeniu, które jest dla mnie ważne, mogę uruchomić aplikację SnapNest i oglądać miejsce zdarzenia z różnej perspektywy, aby lepiej zrozumieć jego skalę i wszelkie powiązania.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Taka wyszukiwarka jak SnapNest mogłaby pomóc w odnajdywaniu materiałów zdjęciowych nie tylko na Twitterze, ale i na forach internetowych, w innych serwisach społęcznościowych, czy też w witrynach gromadzących społeczność dziennikarstwa obywatelskiego. Aplikacja w mojej opinii ma szerokie możliwości dalszego rozwoju, a co za tym idzie – jej właściciele mogą na niej zarabiać.

SnapNest może być wykorzystywane przez dziennikarzy, jak i zwyczajnych Internautów, chociażby do zobaczenia pod różnym kontem wydarzeń sportowych lub kulturalnych.

Jak dotychczas, aplikację SnapNest można pobrać za darmo z App Store.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook