ClassConnect.com – lekcje dostępne online

Opublikowane 15 marca 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Nauczyciele wielokrotnie muszą przekazywać swoim uczniom dodatkowy materiał dydaktyczny. W tym celu zwykle udostępniają im swoje notatki do skserowania lub przepisania. Nie jest to jednak najlepszy sposób na podzielenie się wiedzą ze swoimi wychowankami, zwłaszcza w dobie dostępu do internetu.

ClassConnect.com jest startupem pozwalającym na współdzielenie treści z uczniami i wszystkimi zainteresowanymi osobami za pośrednictwem internetu. Jeśli nauczyciel lub wykładowca chcą przekazać swoim uczniom materiały informacyjne, czy notatki z wykładów, mogą tego dokonać w prosty sposób, korzystając z funkcjonalności serwisu ClassConnect.com.

Za pomocą ClassConnect.com można przesłać notatki w formie tekstowej, jak i multimedialne treści – zdjęcia, filmy wideo itd. Można udostępniać innym multimedia zapisane w YouTube, Pinterest czy Instagram. ClassConnect.com można śmiało wykorzystać do dzielenia się linkami do stron z uczniami – witryn informacyjnych, ciekawych artykułów, blogów czy własnych stron internetowych.

Ważną funkcjonalnością serwisu ClassConnect.com jest to, że nauczyciele mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i posiadanymi materiałami dydaktycznymi nie tylko z uczniami i studentami, ale również z innymi pedagogami. Dzięki temu mogą oni współdziałać przy konkretnych projektach, czy też pomagać sobie nawzajem. Mają możliwość wymiany wskazówek i porad odnośnie dokonywanych w swoich klasach doświadczeń i tym podobnych.

Przeglądając serwis ClassConnect.com odnoszę wrażenie, że w końcu być może uda się uporządkować moje notatki z wykładów. Niejednokrotnie podczas uczęszczania na zajęcia na uczelni, musiałam kserować notatki od profesorów z wykładów i ćwiczeń, a przecież wygodniej byłoby je zamieścić w takim serwisie jak ClassConnect.com. Uważam, że wykorzystanie nowoczesnych technologii do dzielenia się wiedzą, w różnej formie, jest krokiem w dobrą stronę. Ułatwi to życie studentów i uczniów, jak i samych nauczycieli.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Polskie startupy powinny czerpać wzór z takich przedsięwzięć, jak ClassConnect.com i chyba ma to już miejsce. Zwróćmy uwagę na ostatnio recenzowany w serwisie polski startup – Notesale.pl. Ma ona na celu handel notatkami dla studentów i uczniów. Jego twórcy starają się przekonać użytkowników, że lepiej kupić gotowe, uporządkowane notatki, niż je kserować. Jeszcze lepszą ideę propaguje ClaccConnect.com, jako że tam materiały dydaktyczne są udostępniane za darmo. Rejestracja w serwisie również jest darmowa.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook