Ciekawe startupy – przegląd #66

Opublikowane 23 marca 2012, autor: Dawid Zaraziński

1

W najnowszym wydaniu przeglądu startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy serwisy: bankowy, sprzedażowy, niepoważny, tradycyjny oraz ofertowy. Zapraszamy!

BankometriaBankometria

Bankometria (http://bankometria.pl) – „pierwszy w Polsce ranking kont dla każdego”, czytamy na stronie serwisu zaprojektowanego i nadzorowanego przez dwóch studentów SGH. Projekt zarabiać ma na prowizjach od założonych za pośrednictwem strony kont. „Nasz serwis wyróżnia się nowoczesną oprawą graficzną, jest intuicyjny i ma wysoki poziom usability. Istniejące porównywarki są skomplikowane i zakłócone reklamami, a dostosowywanie parametrów nielogiczne (osoba, która jeszcze nie wie, na jakie chce zmienić konto musi wprowadzić liczbę przelewów zewnętrznych oraz wypłat z bankomatów obcych). Nasz ranking posiada specjalny algorytm, który rozwiązuje ten problem”, informują twórcy. Zapowiadają wprowadzenie możliwości porównywania innych produktów bankowych takich jak kredyty, lokaty, pożyczki. „Uważamy, że idealnymi partnerami byłby dla nas serwisy umożliwiające porównanie cen usług wykraczających poza branże finansową (operatorzy komórkowi, opłaty). Nasza współpraca polegałaby na wzajemnej promocji”, dodają twórcy.

Perium.pl (https://perium.pl) – „darmowy system automatycznej sprzedaży”, którego podstawowym źródłem dochodów będą prowizje od zrealizowanych transakcji (maksymalnie 10 proc.). „Chcemy zarabiać również na dodatkowych usługach takich jak między innymi płatne wyróżnienie produktu czy hosting pliku na naszym serwerze”, dodają twórcy – dwójka studentów ze Szczecina i Gdańska. „Plany na najbliższe cztery miesiące to pozyskanie co najmniej 100 nowych produktów oraz 2000 zarejestrowanych użytkowników”, zapowiadają. „Inspiracją dla nas był zagraniczny serwis clickbank.com. Udoskonaliliśmy go o własne pomysły typu możliwość sprzedaży kilku plików na jednej stronie oraz wprowadziliśmy dodatkową usługę umożliwiającą pobieranie opłat za dostęp do wybranej treści bądź całego serwisu internetowego”, dodają twórcy.

niepowaznie.plniepowaznie.pl

niepowaznie.pl (http://niepowaznie.pl) – projekt tworzony przez spółkę Gicom, w którego przygotowanie zaangażowanych było 30 osób. Twórcy chcą mieć w ciągu roku 100 tys. wejść dziennie, a zarabiać chcą dzięki abonamentowi, sklepowi oraz usługach SMS premium. Co umożliwia projekt? „Można wstawiać swoją głowę do klipów, gier i na kartki. Następnie wysłać materiał znajomym lub zamówić fotogadżet z przygotowanym nadrukiem”, opisują twórcy. Wyróżnik? „Nowe materiały dodawane praktycznie każdego dnia”, czytamy w zgłoszeniu.

Polska Tradycja (http://www.polskatradycja.pl) – „głównym celem serwisu jest promocja polskiej tradycji, kultury i historii. Jedynym sposobem zarabianie jest promocja poprzez różnego typu reklamy (adsense, banery, artykuły sponsorowane, programy partnerskie)”, informują twórcy. „Nasz serwis jest jedynym tego rodzaju serwisem w polskim internecie. Istnieją serwisy podobne, ale skupiające się jedynie na części zagadnień związanych z tradycją i folklorem. Polska Tradycja łączy te wszystkie serwisy w jedną całość”, dodają. Twórcy chcą w najbliższym czasie wdrożyć kalendarium informujące o retrospekcjach i uroczystościach historycznych. Chcą również „dodać system, który pozwoli użytkownikom zadawać pytania związane z tradycją, na które również będą odpowiadać użytkownicy”.

bobleo.plbobleo.pl

bobleo.pl (http://bobleo.pl) – serwis umożliwia wystawianie ofert przez usługodawców oraz kupowanie ich bezpośrednio przez zainteresowane osoby. Projekt tworzony przez dwie osoby, który zarabiać chcą na usługach premium: wyróżnianiu, podkreślaniu i polecaniu ogłoszeń na stronie głównej. Wkrótce pojawić ma się „wewnętrzny czat z usługodawcami, usługi lokalne, licytowanie usług”.

Od Redakcji

Przegląd jaki jest – każdy widzi. Najbardziej zastanawiają poważne plany niepowaznie.pl; czy można nazwać je poważnymi? Kibicujemy także Polskiej Tradycji bo tego typu projektów bardzo nam brakuje.

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook