Ciekawe startupy – przegląd #65

Opublikowane 16 marca 2012, autor: Dawid Zaraziński

0

W kolejnej edycji przeglądu startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znalazły się serwisy: urzędowy, księgowy, naukowy, radiowy oraz kasujący. Smacznego!

naszeurzedy.plnaszeurzedy.pl

naszeurzedy.pl (http://naszeurzedy.pl) – platforma społecznościowa łącząca pracowników administracji samorządowej oraz ich aktualnych lub potencjalnych petentów. Serwis tworzą trzy osoby, które skupiają się obecnie na jego promowaniu i rozbudowie nowych funkcji. Projekt zarabiać ma dzięki usługom SMS premium oraz reklamom. „Chcemy polepszyć i pogłębić relacje między petentami, a urzędnikami, dać urzędom możliwość promowania się w internecie oraz dotarcia do większej grupy  zainteresowanych odbiorców. Podstawowym problemem jaki chcemy rozwiązać to zacieranie mankamentów jakie posiadają urzędy samorządowe, oraz (jeśli petent uzna to za konieczne) nagradzania ich za ciężką pracę. Urzędy oceniane będą za pośrednictwem tabeli ocen z dodatkową funkcją wystawiania opinii. W przyszłości użytkownicy będą mogli komunikować się z urzędnikami online (czat) lub przez forum (regionalne, krajowe). W przypadku braku odpowiedzi od pracownika ze swojego urzędu, użytkownik będzie mógł zawsze skierować pytanie do innych urzędów dostępnych na platformie odwdczięczając im się później oceną i opinią”, opisują twórcy. Poszukują również partnera biznesowego, który pomoże w promocji serwisu oraz jego rozbudowie.

mKsiegowa.pl (http://mksiegowa.pl) – „jeden z pierwszych na rynku programów do prowadzenia pełnej księgowości online, udostępniany w modelu Software-as-a-Service”, tworzony przez zespół ludzi skupionych wokół firmy ERPmobile. „Obecnie mamy kilkudziesięciu użytkowników programu księgowego. Zamierzamy pozyskać kilkaset firm i organizacji, które będą używać programu”, deklarują twórcy. Projekt zarabiać ma dzięki abonamentowi. „Poszukujemy partnerów do wdrożeń programu oraz integracji z innymi programami online wspomagającymi zarządzanie”, informują twórcy.

Pociąg Do NaukiPociąg Do Nauki

Pociąg Do Nauki (http://pociagdonauki.pl) – serwis „ma zrzeszać dobrej jakości serwisy popularnonaukowe o szeroko rozumianej tematyce przyrodniczej”. Projekt tworzą dwie osoby, które współpracują z innymi serwisami. Twórcy nie chcą zdradzić swojego modelu biznesowego. Spodziewane nowości to przede wszystkim nowi partnerzy. „Optymalnym partnerem będzie osoba lub firma zainteresowana popularyzacją nauki i chcąca poświęcić na ten cel środki finansowe”, informują twórcy.

noota.pl (http://noota.pl) – platforma umożliwiająca założenie własnego radia internetowego. Projekt tworzą dwie osoby, które chwalą się, że obecnie mają kilkaset zarejestrowanych serwerów (z wersji polskiej oraz angielskiej serwisu – noota.net). Serwis zarabiać ma dzięki usługom premium oraz reklamie audio w stacjach radiowych.

kasujto.plkasujto.pl

kasujto.pl (http://kasujto.pl) – „niszczarka wiadomości” tworzona przez jedną osobę. „Nie spotkałem podobnego serwisu a w miarę jak internet wypełnia coraz więcej informacji o ACTA i prywatności moja propozycja może okazać się idealna dla ludzi chcących zachować anonimowość”, zachwala autor. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie. W przyszłości pojawić ma się forum oraz możliwość rejestracji „aby można było definiować stałych odbiorców”.

Od Redakcji

Początek wiosny i kolejny przegląd. Dziś na wyróżnienie zasługują zapewne naszeurzedy.pl i mKsiegowa.pl. O ile za pierwszym przemawia szczytna idea to za drugim argumenty biznesowe i bardzo obiecujący – choć i konkurencyjny – rynek.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook