Ciekawe startupy – przegląd #63

Opublikowane 02 marca 2012, autor: Dawid Zaraziński

1

W kolejnym, bardzo ciekawym, przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji prezentujemy serwisy budżetowy, noclegowy, piłkarski, firmowy oraz porównywarkę usług. Smacznego!

Plan Budżetu

Plan Budzetu (http://www.planbudzetu.pl) – „prosta aplikacja, która pomoże Ci przejąć kontrolę nad domowym budżetem oraz nauczy Cię efektownego gospodarowania Twoimi pieniędzmi”, czytamy na stronach serwisu. Projekt tworzony jest przez trzy osoby, ma ok. 100 użytkowników – a ma być ich nawet milion. Aplikacja jest bezpłatna, ale w przyszłości ma być dostępna bardziej zaawansowana, płatna wersja aplikacji za kilka złotych miesięcznie. Twórcy zapowiadają również udostępnienie wersji na smartfony. Projekt w przyszłości zarabiać może także na reklamie. „Naszym celem jest zdobycie jak najwięcej użytkowników i promowanie tego serwisu tak aby zachęcić innych do planowania budżetu. Według opinii użytkowników, serwis będzie cały czas polepszany”, informują twórcy. Dodają, że poszukują partnera, który „włoży pieniądze w ten serwis, które można będzie zainwestować w rozwój, marketing oraz reklamy”.

Synergian.pl (http://synergian.pl) – porównywarka usług, której głównym założeniem jest “stworzenie i zdefiniowanie standardów poszczególnych usług”. Obecnie w wersji darmowej, ale wkrótce pojawić mają się płatności abonamentowe za funkcje premium. Przy projekcie pracuje sześć osób oraz firmy zewnętrzne. Serwis ma obecnie ok. 25 tys. użytkowników, a 800 firm zaoferowało 1600 usług. Co wyróżnia projekt? Jak wyliczają twórcy: szczegółowa porównywarka usług, możliwość negocjowania i zawierania umów online, weryfikacja wykonawców, analiza rynku na podstawie informacji o aktywności użytkowników w systemie, multimedialne portfolio.

nocuje.net

nocuje.net (http://nocuje.net) – tworzony przez trzy osoby serwis działający od ponad pół roku. „Konkurencja jest ogromna. Naszą maksymą jest tworzenie serwisu lepszego pod każdym względem od konkurencji. Tylko tak osiągniemy sukces do którego dążymy. Wyróżnia nas spory kapitał jaki inwestujemy w serwis, mocny zespół, obszerna treść serwisu, długofalowe nastawienie oraz fakt iż jako jedyny portal turystyczny posiadamy własne (!) obiekty noclegowe”, informują twórcy. Serwis zarabiać ma dzięki płatnym umieszczaniu ofert, reklamom, na prowizjach w systemach rezerwacyjnych, poprzez oferowanie gotowych stron dla małych obiektów. Spodziewane nowości to przede wszystkim „pierwszy w Polsce system rezerwacji noclegów przez Facebooka” oraz dodanie nowych działów. Partner? „Firma związana z branżą turystyczną lub internetową. Firmy produkujące oprogramowanie na urządzenia mobilne. Dostawcy usług dla hotelarstwa, obiekty noclegowe, operatorzy turystyczni oraz wszyscy kreatywni ludzie potrafiący wnieść coś dobrego do naszego serwisu”, dodają twórcy.

Moja11 (http://moja11.pl) – serwis, który ma prawie 6 tys. zarejestrowanych użytkowników, tworzą dwie firmy. Planują by do startu nowego sezonu (sierpień 2012), zyskać sobie przychylność około 20 tys. użytkowników. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie i usługach premium SMS. „Przede wszystkim chcemy, aby nasz serwis był oparty na głosach i opinii użytkowników. Każdy może zgłaszać swoje pomysły na rozwój serwisu. Planem docelowym jest połączenie elementów serwisu społecznościowego z elementami rzeczywistego menadżera online”, informują twórcy. „Szukamy partnerów z zakresu serwisów informacyjnych i społecznościowych o profilu sportowym opartym w szczególności na piłce nożnej”, dodają.

Firmomat.pl

Firmomat.pl (www.firmomat.pl) – „serwis podzielony na dwie części: e-faktury są częścią płatną jako abonament; są też usługi bezpłatne np. doładowanie telefonu, gdzie zarabiamy na prowizji od operatora”, informuje twórca. „Ideą powstania serwisu jest usprawnienie współpracy pomiędzy firmą i obsługującym ją biurem rachunkowym. Biura rachunkowe będą miały szybki wgląd w faktury swojego klienta i możliwość szybkiego ich księgowania. Klient na koniec miesiąca jeśli biuro będzie tego wymagało przekaże dokumenty w formie papierowej. Serwis ma być zbiorem różnych e-usług, które przydadzą się w małej i średniej firmie. W przyszłości chcemy wprowadzić też e-kuriera, szukanie ubezpieczeń dla firm”, dodaje.

Od Redakcji

To chyba jeden z ciekawszych przeglądów w naszej historii. Na uwagę zasługują wszystkie prezentowane serwisy – wydaje się, że ich twórcy, działając w różnych niszach, dość dobrze przemyśleli pomysły na internetowy biznes. Szczególnie cieszy obecność projektów skierowanych do firm.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook