Wajam.com – wyszukiwarka treści społecznościowych

Opublikowane 09 lutego 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

4

Serwisy społecznościowe trwale wpisały się w życie wielu z nas, dlatego też kolejne firmy starają się zarobić na naszym przywiązaniu do tzw. społecznościówek. Proponuje się nam gry i zabawy w serwisach tego typu, konkursy, jak również narzędzia, które rzeczywiście mogą okazać się bardzo przydatne.

Wajam.com jest jednym z takich programów. Jest to właściwie rozszerzenie adresowane do przeglądarek internetowych, które pozwala na uzyskiwanie wyników wyszukiwania treści, jaka udostępniana jest przez naszych znajomych w serwisach społecznościowych. Ideą działania Wajam.com jest uproszczenie wyszukiwania treści, opinii i ocen, jak i innych materiałów tekstowych, zgromadzonych w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Twórcą Wajam.com jest Martin-Luc Archambault, tzw. Anioł biznesu i pomysłodawca nakładki na przeglądarkę internetową. Sam twierdzi on, że pomysł powstania Wajam.com narodził się w momencie, kiedy nie mógł on znaleźć treści udostępnionych przez jego znajomych w serwisach społecznościowych. Stworzył on więc Wajam.com, umożliwiający rozwiązanie tego problemu i wykorzystanie zawartości tekstowej profili społecznościówek. W chwili obecnej, w zespole Wajam.com jest pięciu web developerów, projektanci stron internetowych, administrator systemu, manager ds. komunikacji oraz absolwentka ekonomii, odpowiedzialna za kwestie finansowe biznesu.

Przy użyciu Wajam.com mogę szybko znaleźć informacje, czy moi znajomi wypowiadali się na temat najnowszej premiery filmowej, czy znają i lubią dany zespół lub czy polecają konkretną restaurację. Wajam.com przeszuka dla mnie ich profile w serwisach społęcznościowych, w kilka chwil zwracając mi wyniki jak zwyczajna wyszukiwarka internetowa.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Popularność serwisów społecznościowych w Polsce stwarza możliwość rozwoju wszelakich narzędzi, ułatwiających korzystanie z nich przez użytkowników. Wajam.com w moim rozumieniu jest jednym z nich. Pozwala na znalezienie w sposób łatwy i szybki treści pożądanych przez internautów. Co najważniejsze, już po zainstalowaniu rozszerzenia Wajam.com można z niego skorzystać bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Jest kompatybilny z Google, Amazon, Ebay, Yahoo i z silnikami innych witryn. Wajam.com może być stosowane również z przeglądarkami Firefox, Chrome, Internet Explorer i Safari.

Wajam.com pozwala na określenie, z jakiej sieci społecznościowej chcę w danym momencie otrzymać wyniki. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook