Vyu.me – przyjazne adresy URL

Opublikowane 14 lutego 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

6

Przechodząc na kolejne podstrony witryn internetowych trudno jest czasem odczytać adres URL, widoczny w oknie przeglądarki, a tym bardziej zapamiętać go czy zapisać na kartce. Jest to oznaka tego, że strona www nie stosuje przyjaznych adresów URL.

Vyu.me pozwala na szybkie skrócenie i uproszczenie stanowczo zbyt długich adresów stron i podstroi internetowych. Dzięki temu, adresy URL stają się „przyjazne” co pozwala na szybsze podawanie ich innym osobom. Vyu.me jest prostą aplikacją, bowiem wymaga tylko wprowadzenia długiego adresu URL, a natychmiast uzyskuję jeden krótszy adres.

Mówiąc potocznie, Vyu.me jest aplikacją do przekształcania i skracania adresów URL. To łatwe w obsłudze narzędzie, które uprości długie adresy stron internetowych, co może stać się rzeczywistym wsparciem do rozwoju szeroko rozumianej komunikacji internetowej.

Dzięki zastosowaniu Vyu.me nie muszę wpisywać w mailach, czy w komunikatorach internetowych długich, zawierających zestaw znaków, adresów dostępowych stron internetowych. Wystarczy krótki adres URL, jaki uzyskam w kilka chwil na Vyu.me. Mnie samą irytują linki w zbyt długiej postaci. Wklejając je w serwisach społecznościowych, czy choćby na GG, zaśmiecam ekran. Nie ma szansy, aby moi znajomi bez klikania w podany link, mogli zapamiętać podany adres i otworzyć go na przykład dopiero w domu, a nie w czasie pracy.

Vyu.me fizycznie nie skraca odnośników do stron www, podając je w przyjaznej formie w domenie danej witryny. Przekształca link w prostą formę, nadając mu domenę Vyu.me. Tak łatwiej zapamiętać link. Osobiście, testując to narzędzie odnoszę wrażenie, że nawet po skróceniu linku co prawda adres URL jest znacznie krótszy, ale nie jest łatwiejszy do zapamiętania. Nadal zawiera ciąg znaków, które najlepiej skopiować na komputerze i gdzieś zapisać. Mało kto, a na pewno nie ja, zapamięta nowy, skrócony link Vyu.me.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Serwis oferujący skracanie linków, oparty na modelu Vyu.me może odnieść sukces, ale będzie on mało spektakularny z uwagi na dużą konkurencję w tym zakresie. Narzędzie to będzie najbardziej przydatne wtedy, gdy dyktujemy komuś adres podstrony, a rzeczywiście URL jest w tym przypadku bardzo długi i skomplikowany.

Krótkie adresy URL są adresami przyjaznymi, ale to programiści powinni zadbać o to, aby tworzyć przy projektowaniu stron takie linki.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook