Funl.it – Twój pomysł w opinii znajomych

Opublikowane 23 lutego 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Sądzisz, że masz świetny pomysł? Pamiętaj, że Twoja opinia zawsze będzie subiektywna. Możesz „zapalić” się do czegoś, a w rzeczywistości, pomysł nie będzie wart Twojego zaangażowania. Najlepiej, aby na jego temat wypowiedziała się osoba obiektywna. Pomocne w zbieraniu opinii na dany temat będą nowoczesne technologie.


Nie trzeba dzwonić do znajomych czy członków rodziny, albo spotykać się z nimi, aby zaopiniowali oni nasz projekt czy pomysł. Możemy tego dokonać w trybie online, korzystając ze startupu Funl.it. Serwis pozwala na zebranie opinii – negatywnych lub pozytywnych od znajomych, których użytkownik zaprasza do swojego prywatnego tematu.

Funl.it mogę krótko określić jako platformę internetową służącą do dzielenia się swoimi pomysłami z tymi znajomymi, których opinię na dany temat chcemy poznać. Nie musimy od razu ogłaszać naszego najnowszego pomysłu całemu światu. Funl.it daje możliwość jego opublikowania wyłącznie dla zaproszonych znajomych, dlatego też nasz post z projektem działania staje się bezpieczny i prywatny.

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Istnieje w nim możliwość zarejestrowania swojego konta użytkownika, ale nie jest to bezwzględnie wymagane. Nawet bez zalogowania się do systemu można stworzyć post, nada mu temat i nazwać go w dowolny sposób. W treści posta określamy, na czym polega nasz pomysł i jakiej odpowiedzi oczekujemy od naszych znajomych. Wszyscy użytkownicy – nasi przyjaciele czy członkowie rodziny dostają na skrzynkę e-mail prośbę o oddanie swojej opinii, czy też głosu, w naszym poście.
Jeśli odzew nie będzie dla nas zadowalający, to możemy zmodyfikować treść swojego posta, za pośrednictwem bardzo prostego w obsłudze interfejsu. Wszystkie niezbędne, pożądane przez nas zmiany można dokonać w zasadzie w kilka sekund.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Atutami serwisu Funl.it jest bezpłatne dokonywanie wpisów i zapraszanie znajomych do wypowiadania się na ich temat, oraz brak bezwzględnej konieczności rejestrowania się w systemie. Można tego dokonać, ale nie jest to wymagane przez administratorów. Cały serwis jest bezpłatny i nastawiony na pomoc samym użytkownikom. W przyszłości, kiedy stanie się on bardziej popularny najprawdopodobniej będzie czerpał zyski z reklam.

W polskiej wersji serwis Funl.it stałby się ciekawym narzędziem gromadzenia obiektywnych opinii na dany temat, ale nie po prostu od internautów, ale od osób, które dobrze znamy i które lubimy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook