Flogtube.com – sprzedawanie przez video i o wiele więcej

Opublikowane 16 lutego 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

W internecie można dziś sprzedać niemalże wszystko, jeśli tylko znajdzie się odpowiedni nabywca na sprzedawany przez nas towar. Często same opisy produktów i ich zdjęcia okazują się nie być wystarczające do nakłonienia klienta do dokonania zakupu, ale prezentacja video mogłaby przeważyć szalę na korzyść sprzedawcy. Jak sprzedawać z wykorzystaniem techniki video?

Na to pytanie odpowiedział Simon Weatherall, były żołnierz z Wielkiej Brytanii. Jest on twórcą startupu Flogtube.com, który powstał w listopadzie 2011 roku. Jest to serwis typu e-commerce, pozwalający użytkownikom na zarejestrowanie filmiku reklamowego o produktach lub usługach na sprzedaż. Maksymalnie, filmik może trwać 30 sekund.

Można powiedzieć, że Flogtube.com jest połączeniem zalet serwisów aukcyjnych, takich jak Ebay.com, z możliwościami prezentacji audiowizualnej Youtube.com.

Niejednokrotnie dokonując zakupów w internecie miałam zupełnie inne wyobrażenie przedmiotu, który opisywany był na aukcji internetowej. Kiedy otrzymywała produkt do domu, byłam zawiedziona, gdy na przykład bluzka okazywała się być inna, niż myślałam, albo wazon miał inne kolory, niż na zdjęciu. Flogtube.com może zlikwidować zirytowanie kupujących w internecie i skłonić ich do dokonywania zwiększonych zakupów w e-sklepach. Film wideo prezentujący produkt lub usługę będzie lepiej je prezentował, niż każdy tekstowy opis. Korzystając z funkcjonalności Flogtube.com mogę bez przeszkód sprzedać to co chcę, w krótkim czasie. Korzystanie z video pozwala mi pokazać w najdrobniejszych szczegółach swój produkt potencjalnym klientom.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Połączenie Allegro.pl z Wrzuta.pl czy Youtube.pl to nowatorski pomysł, który może odnieść sukces rynkowy. Polscy internauci mogliby się masowo przekonać do dokonywania zakupów w internecie, a wartość sprzedaży e-sprzedawców wyłącznie by rosła.

Narzędzia Flogtube.com można wykorzystać do zaprezentowania przedmiotów na sprzedaż, ale nie jest to jedyna funkcjonalność serwisu, co daje mu wyższość nad innymi, podobnymi projektami. Można za jego pośrednictwem poszukiwać pracy, nagrywając krótkie filmiki prezentujące sylwetkę kandydata na pracownika i jego umiejętności. Trzecim sposobem wykorzystania Flogtube.com jest możliwość przesyłania krótkich filmików do agentów i menadżerów, czy wytwórni płytowych, na których prezentowany jest talent danej osoby. Serwis w polskiej wersji mógłby czerpać korzyści finansowe z udostępnianiu swej funkcjonalności firmom i e-sprzedawcom za pieniądze. Dostęp do podstawowej, testowej wersji systemu miałby każdy, ale zastosowanie filmików z serwisu byłoby już płatne.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook