DotEPUB.com – stwórz własny e-book

Opublikowane 07 lutego 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

3

Książki w dzisiejszych czasach możemy czytać w formie tradycyjnej, albo korzystając z powszechnie dostępnych w sieci internetowej e-booków. Stworzono już liczne urządzenia mobilne umożliwiające odczytywanie e-książek. Jak jednak tworzyć e-booki samodzielnie?

Z pomocą przychodzi serwis DotEPUB.com, który oferuje w pełni bezpłatną usługę konwertowania dowolnego tekstu, jaki można znaleźć na stronie internetowej, do formatu e-booków. Dlatego też tekst można odczytać po konwersji na czytnikach Kindle, albo bezpośrednio przez komputer. Oprogramowanie oferowane na DotEPUB.com opiera się na „chmurze”, dlatego też nie wymaga pobierania treści ze strony internetowej. Wersja oprogramowania do konwersji tekstu na e-book użytkowana poprzez stronę DotEPUB.com zawsze będzie najnowsza, ponieważ będzie ona automatycznie aktualizowana, jak zapowiadają twórcy witryny.

Dla mnie, jako twórcy kontentu na stronach internetowych, możliwość zapisania tekstu w formie e-booka jest atrakcyjnym narzędziem, które na pewno znajdzie wielu użytkowników. Świat internetu wkrótce mógłby przenieść się po części do czytników e-booków, co zmieniałoby całkowicie jego oblicze. DotEPUB.com jest dla mnie szansą na szybkie wydrukowanie tekstu witryny albo wczytanie go w mojego smartfona. W stosunku do tekstu przekonwertowanego przez narzędzia DotEPUB.com mogłam zastosować wszystkie opcje dostępne w urządzeniach do czytania e-booków typu Kindle.

Najważniejsze w moim odczuciu jest to, że DotEPUB.com jest prosty w użyciu. Strona pozwala na zainstalowanie konwertera bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Szybko i prosto można przekształcić więc w zasadzie każdą stronę www w e-booka.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Osobiście zdarza mi się używać do przeglądania stron internetowych przeglądarki Google Chrome. Przy użyciu DotEPUB.com do listy ikon dodana została opcja konwertowania treści stron. Wystarczy ją kliknąć, aby cały tekst strony został przeformatowany do e-booka, możliwego do odczytania przez e-czytniki. Dla właścicieli stron www DotEPUB.com może stać się ważnym narzędziem. Za jego pośrednictwem będą mogli oni dodać widet do swojej witryny i zapewnić użytkownikom zapisanie tekstu strony w formacie e-booka. W Polsce takie narzędzie na razie może nie być tak bardzo przydatne, jak np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie czytniki e-booków są mocno rozpowszechnione.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook