Ciekawe startupy – przegląd #62

Opublikowane 24 lutego 2012, autor: Dawid Zaraziński

3

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji znalazły się serwisy biznesowy, lokalno-grupowy, do tworzenia list, odzyskiwania długów oraz coś dla miłośników facebookowych gier. Zapraszamy!

WEBtrader

WEBtrader (http://webtrader.com.pl) – tworzony przez dwie osoby projekt, dedykowanym „wąskiej grupie odbiorców biznesowych”, który oferuje „wielowymiarowe podejście do procesów zakupowych”. Serwis jest „opartym na sprawdzonych standardach systemem wspomagania procesu organizacji zakupów wzbogaconym o wybrane techniki negocjacyjne”. Twórcy pytani o partnera wskazują na „fundusz lub inwestora z dużym portfelem klientów”.

Tutejszy.pl (http://tutejszy.pl) – „jeśli napiszę, że startup działa pro publico bono to nikt mi nie uwierzy. Prawda jest taka, że serwis dopóki wystartował i na dany moment nawet nie zakłada funkcji zarabiania. W przyszłości serwis będzie zarabiał na reklamie i usługach dodatkowych”, informuje twórca. Projekt skupia się na „dostarczeniu wartości dla użytkowników w postaci bazy zniżek w najbliższej od nich okolicy. Serwis również oferuje wartość dla biznesów lokalnych, które mają umieszczać takie zniżki na mapie w formie dymków widocznych dla odwiedzających”. „W celu rozwoju serwis potrzebuje dotrzeć z przekazem do lokalnych przedsiębiorców, którzy zareklamują zniżki na serwisie. Za reklamę zniżek nie zamierzamy pobierać żadnych opłat”, dodaje twórca.

otolista.pl

otolista.pl (http://otolista.pl) – „prosty, otwarty, bez konieczności rejestracji, z możliwością rezerwacji prezentu z listy w przyszłości połączony z partnerami oferującymi towary z listy”, tak swój projekt opisuje jego twórca. Serwis zarabiać ma dzięki sprzedaży wybranych  produktów. Przyszłość projektu to „powiązanie z partnerami oferującymi najpopularniejsze produkty, dzięki czemu możliwe będzie nie tylko dokładne wskazanie produktu, ale również jego zakup, bądź przez stronę partnera bądź przez serwis otolista.pl”.

Internetowa Giełda Długów (http://dlugi.info) – serwis, który ma na celu „skupienie jak największej grupy użytkowników wokół tematu odzyskiwania niezapłaconych wierzytelności”. Wszystkie funkcje i dostępne narzędzia giełdy oferowane są obecnie bezpłatnie. Został również uruchomiony Program Poleceń dla użytkowników. Główne przychody portalu mają pochodzić z „systemu reklam kierunkowych i tematycznych”. W planie biznesowym ustalona została także opłata „za usunięcie przez administratora z Internetowej Giełdy Długów faktury przeterminowanej powyżej dwóch lat. Opłata ta wynosi 5 proc. wartości brutto wystawionej wierzytelności”. Jak informują twórcy, na ukończeniu jest również API, które pozwoli zintegrować systemy księgowe, finansowe, windykacyjne z giełdą. Przygotowywane są również inne wersje językowe serwisu i planowane uruchomienie giełdy na innych rynkach.

LandLord

Gra LandLord (http://apps.facebook.com/landlord-game) – „pierwsza polska gra socialowa na Facebooka, w której gracz tworzy własne miasto. Na razie gra jest w fazie Beta, w przyszłości planujemy dodać wiele fajnych funkcji”, informują twórcy, którzy zarabiać mają dzięki zakupom w grze. Wyróżnikiem produkcji ma być „pełna polska wersja językowa, piękna grafika, grywalność, prosty interfejs, przyjemna muzyka”.

Od Redakcji

W dzisiejszym przeglądzie kilka bardzo zróżnicowanych projektów, w tym pierwsza gra społecznościowa. Podoba nam się pomysł Tutejszy.pl choć konkurencja jest bardzo mocna. Fajnym narzędziem może być też otolista.pl, choć prezentowany plan biznesowy wydaje się jednak zbyt skomplikowany.

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook