Ciekawe startupy – przegląd #61

Opublikowane 03 lutego 2012, autor: Dawid Zaraziński

4

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy projekty: aukcyjny, dla miłośników pizzy, klubów, gier zespołowych oraz Żywca. Zapraszamy!

clicxs.com

clicXS.com (http://www.clicXS.com) – „portal działający w oparciu o aukcje odwrócone [, który] oferuje nowe, modne i najbardziej na rynku pożądane produkty elektroniczne w gwarantowanych najniższych cenach”. Użytkownicy serwisu po zarejestrowaniu i zalogowaniu się mogą nabywać “kliki” (w cenie 2,49 zł brutto za jeden klik), które uprawniają do zapoznania się z aktualną ceną każdego produktu. 1 klik uprawnia do odkrycia ceny produktu a jednocześnie obniża ją o 1 zł. Serwis zarabia na różnicy pomiędzy ceną klika, a wartością obniżki, którą klik generuje. Twórcy informują, że mają ponad trzy tysiące zarejestrowanych użytkowników. „To pierwszy serwis o takim mechanizmie na polskim rynku”, zachwalają. Zapowiadają jednocześnie wprowadzenie „jeszcze bardziej atrakcyjnego dla użytkownika mechanizmu”.

ZagrajmyRazem (http://www.zagrajmyrazem.pl) – „projekt jest realizowany jako eksperyment (testujemy metodykę i technologię). Jeśli się przyjmie pomyślimy nad modelem biznesowym”, informują twórcy. Serwis ma ułatwiać znalezienie partnera do wspólnego uprawiania sportu. „Nie staramy się robić ‘wszystkiego’. Chcieliśmy pierwszą wersją rozwiązać jeden problem skutecznie”, dodają twórcy. Dalsza rozbudowa serwisu ma być prowadzona zgodnie z informacjami uzyskanymi od użytkowników.

pizzaportal.pl

PizzaPortal.pl (http://pizzaportal.pl) – tworzony przez zatrudniającą prawie 30 osób firmę serwis, który zarabia dzięki prowizji za pośrednictwo między użytkownikami, a restauracjami. Po dwóch latach działania serwis współpracuje z ok. tysiącem restauracji, dostępna jest „aplikacja na TV, iPhone, zaimplementowana aplikacja w serwisach takich jak Zumi.pl”. Miesięcznie z serwisu korzysta ok. 200 tys. użytkowników. Czym projekt się wyróżnia? „Innowacyjną technologią, współpracującymi serwisami jak Grupa Onet oraz ilością restauracji i współpracą na wyłączność z sieciami jak Pizza Hut, Gruby Benek, Biesiadowo”, informują twórcy.

Portal Żywiec (http://naszzywiec.pl) – twórcom przyświeca hasło “Tu znajdziesz wszystkie wiadomości z regionu”. Projekt zarabiać ma poprzez „promocję miasta i wiadomości, ogłoszenia drobne i katalog stron”. Wyróżnikiem mają być „dokładne i ciekawe artykuły z miasta Żywca i okolic”.

stupot.pl

Stupot.pl (http://stupot.pl) – serwis, który „został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy lubią klubowe klimaty, a nie zawsze wiedzą gdzie się wybrać”. Wybór ułatwić ma mapa oraz ranking klubów. Znaleźć tu można również informacje o organizowanych przez klub wydarzeniach. „Po zarejestrowaniu się na portalu (lub wchodząc przez Facebook) możecie tworzyć swoje własne wydarzenia i zapraszać swoich znajomych. Wystarczy zapisać się do dowolnej grupy (lub utworzyć własną), aby móc organizować imprezy, zamieszczać zdjęcia oraz filmy”, dodają twórcy. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie i abonamentom od klubów.

Od Redakcji

Bez wątpienia bohaterem dzisiejszego przeglądu jest PizzaPortal.pl. Trudno w zasadzie nazwać go startupem; to już dojrzały internetowy biznes z imponującymi wynikami.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook