TripSentry.com – zaplanuj perfekcyjne wakacje!

Opublikowane 05 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Długo wyczekiwany urlop powinien zapewnić każdemu z nas maksimum relaksu i wypoczynku. Chcielibyśmy, aby nasze wakacje okazały się takie, o jakich marzyliśmy. Niestety, nie zawsze tak jest i to nie z naszej winy. Czasem jedziemy w jakieś miejsce, nie zdając sobie sprawy na przykład ze strajków i protestów mieszkańców. Warto byłoby, aby ktoś wcześniej nas o tym powiadomił.

Takie zadanie może spełnić aplikacja dostępna na stronie TripSentry.com. Jej właściciele reklamują ją jako sposób na spędzenie perfekcyjnych wakacji. Wiadomo, że nieprzewidziane sytuacje, choroby, strajki, odwołania odlotów samolotów i tym podobne sytuacje mogą sprawić, że zamiast urlopu marzeń, będziemy musieli stanąć oko w oko z koszmarem, w całkowicie nieznanym nam miejscu.

Możemy uniknąć przykrych chwil na urlopie, nawet wybierając się do odległych zakątków świata, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usługi oferowanej przez TripSentry.com. Tak bynajmniej zapewniają nas reklamy serwisu i jego twórcy. Mają oni całkowitą rację, że nie ma miejsca wolnego od przestępstw, strajków, czy katastrof naturalnych. Wszędzie może zdarzyć się coś, co dotknie nas jako urlopowiczów przebywających w obcym mieście. Możemy zadbać w pewnym stopniu o swoje bezpieczeństwo korzystając z usługi TripSentry.com. Polega ona na tym, że użytkownikowi przesyłane są alerty w ważnych sprawach. Jeśli wiadomo, że za dzień lub dwa rozpocznie się strajk linii lotniczych w Hiszpanii, to wszyscy przebywający tam turyści wykorzystujący mobilną aplikację TripSentry.com są o tym fakcie powiadamiani krótką wiadomością tekstową. Dzięki temu mają czas na wyjazd z tego kraju.

Prawdę mówiąc, z perspektywy moich doświadczeń urlopowych aplikacja TripSentry.com jak najbardziej będzie przydatna. Miałam nieprzyjemną sytuację, w której utkwiłam na lotnisku tylko dlatego, że wcześniej nie wiedziałam o jego planowanym od tygodnia zamknięciu. Gdybym została o tym poinformowana, na przykład dzięki korzystaniu z aplikacji TripSentry.com, zamówiłabym sobie bilety nie lotnicze, a autobusowe.

W swej podstawowej wersji „Starter” usługa TripSentry.com jest bezpłatna, ale ma ograniczony zasięg i jest dostępna tylko przez 30 dni. Istnieją jeszcze plany cenowe „Traveler”, „Explorer”, „Adventure” oraz „Pionier” w cenie odpowiednio 29, 39, 49 i 199 dolarów.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Polska wersja TripSentry.com na pewno przydatna będzie dla obcokrajowców, wybierających się do naszego kraju na wycieczkę czy urlop. Niejednokrotnie w Polsce zamykane są kolejne ulice, strajkuje kolej, albo też protesty określonych grup zawodowych uniemożliwiają zobaczenie danej atrakcji turystycznej. O tym wszystkim może poinformować aplikacja mobilna wykonana na wzór TripSentry.com.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook