Plebu.com – strony internetowe staną się bardziej przyjazne

Opublikowane 26 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Tworzenie stron internetowych w dzisiejszych czasach, kiedy można je odczytać na komputerach, smartfonach, tabletach czy innych urządzeniach, staje się o wiele bardziej skomplikowane, niż jeszcze parę lat temu. Początkowo kod strony internetowej musiał być wyłącznie zoptymalizowany pod komputery, a strony odczytywane były w niskiej rozdzielczości obrazu. Dziś tak nie jest.

Plebu.com w dużej mierze likwiduje problem wynikający z potrzeby wszechstronnej optymalizacji witryn internetowych – pod różne urządzenia, systemy operacyjne, rozdzielczości czy wykorzystywane przez użytkowników przeglądarki internetowe. Programiści muszą zadbać o to, aby tworzone przez nich witryny internetowe zawsze w taki sam sposób wyświetlały się odwiedzającym, bez względy na to, czy oglądają je na telefonie komórkowym, czy za pomocą komputera. Nie jest to proste, zwłaszcza, że wciąż pojawiają się na rynku nowe urządzenia służące do surfowania po sieci internetowej.

Podczas optymalizowania stron pod różne urządzenia, systemy i przeglądarki, łatwo coś przeoczyć. Wykorzystując jednak usługi oferowane przez Plebu.com, staje się to o wiele prostsze i kompletne. Plebu.com dysponuje narzędziami do tworzenia stron internetowych. Upraszczają one kodowanie strony w taki sposób, że jej odczytanie na telefonie komórkowym czy tablecie będzie dokładnie takie samo, jak na komputerze stacjonarnym. Strona wyświetla się na każdym urządzeniu sprawnie i szybko.

Nawet osoba kompletnie niezaznajomiona z procesem tworzenia stron www za pośrednictwem narzędzi dostępnych na Plebu.com stworzy własną witrynę, wprowadzając jej tytuł, tekst, zdjęcia i dane kontaktowe. Strona otrzymuje subdomenę w domenie Plebu.com. Osobiście nie posiadam głębokiej wiedzy programistycznej, więc narzędzia Plebu.com mogłyby okazać się dla mnie przydatne, gdybym postanowiła założyć stronę dla mojej firmy.

Niejednokrotnie spotkałam się z sytuacją, kiedy strona internetowa wyświetlała mi się niepoprawnie na iPhone`ie. Jest to denerwujące, ponieważ programista sam powinien przemyśleć, że nie tylko na jego komputerze witryna powinna się dobrze wyświetlać. Jako klientka agencji interaktywnych tworzących strony www zawierzam wiedzy i doświadczeniu pracowników i oczekuję, że wywiążą się oni w pełni ze swoich zobowiązań. Brak optymalizacji witryny uznaję za niekompetencję. Teraz programiści będą mogli ułatwić sobie życie, korzystając z Plebu.com.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Proste, zoptymalizowane strony internetowe, budowane szybko i sprawnie, są dobrym pomysłem na biznes. Sprzedawanie narzędzi optymalizacji za 10 lub 12 dolarów miesięcznie, w zależności od wybranej wersji programu, przyniesie najprawdopodobniej właścicielom Plebu.com wymierne korzyści finansowe.

Podobnie jak w wersji obcojęzycznej, polski biznes polegający na idei promowania optymalnie dostosowanych pod kątem różnych urządzeń, witryn internetowych powinien oferować klientom testowe, darmowe wykorzystanie narzędzi optymalizacji. Przekonałoby to klientów do skorzystania z abonamentowej wersji usług Plebu.com.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook