PhotoPin.com – darmowa baza zdjęć do Twojego bloga!

Opublikowane 12 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

4

Blog opatrzony zdjęciami wydaje się być już na pierwszy rzut oka o wiele bardziej interesujący, niż taki, który będzie zawierał wyłącznie tekst. Użytkownicy blogów chcąc zachęcić Internautów do obecności w ich obrębie, powinni dołożyć wszelkich starań ku temu, aby uatrakcyjnić swój „internetowy pamiętnik”.


Narzędzie do tego, udostępnia społeczności blogerów serwis PhotoPin.com. Oferuje on w pełni darmowe zdjęcia, które mogą zostać wykorzystane na potrzeby blogów. Korzystając z serwisu PhotoPin.com bloger nie musi przeszukiwać Internetu, aby znaleźć pożądaną, darmową fotografię. Wszystko ma zebrane w jednym miejscu. Nie trzeba więc zastanawiać się, czy wykorzystywane przeze mnie zdjęcie na pewno jest darmowe i nikt nie pociągnie mnie do odpowiedzialności za złamanie prawa autorskiego innej osoby.

Na wielu stronach internetowych, w tym także na blogach, jak zauważyłam, często pojawiają się zdjęcia, które niestety są własnością innych ludzi. Ktoś – bloger czy administrator witryny, korzysta z ich pracy bez pytania o zgodę. Taka sytuacja wywołuje określone, dotkliwe skutki prawne dla tych, którzy złamali prawa autorskie do materiałów zdjęciowych.

Chcąc uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji warto skorzystać z serwisu PhotoPin.com, który oferuje w pełni darmowe, legalne fotografie na blogi. Wolałabym osobiście nie spotykać się w sądzie z prawnikami osób, których fotografie zupełnie bezwiednie wstawiłam na swojego bloga. To zwykła kradzież, choć wielu internautów tak tego nie rozpatruje. Bez względu na opinię w tym względzie, szczerze polecam korzystanie z takich stron jak PhotoPin.com, ponieważ unika się wówczas ewentualnych nieprzyjemności. Na dodatek, wszystkie zdjęcia, które mogą okazać się przydatne na naszego bloga, znajdziemy w jednym miejscu. Wystarczy skorzystać z prostej wyszukiwarki, która w kilka sekund zwróci nam wyniki wyszukiwania w postaci szeregu obrazów, pasujących do naszego zapytania.

PhotoPin.com udostępnia zdjęcia blogerom za darmo, korzystając z licencji CC, czyli Creative Commons. Na mocy tego zestawu licencji, można udostępniać zdjęcia objęte prawami autorskimi. W zasobach PhotoPin.com znajdują się wszystkie obrazy, przechowywane na Flickr.com i Fotolia.com. Można wybrać, czy wyszukiwane mają być obrazy do użytku komercyjnego czy też nie. Bazę zdjęć można filtrować za pomocą słów kluczowych i kategorii.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Brakuje w Polsce serwisów, które udostępniałyby blogerom i administratorom witryn internetowych darmowe obrazy. Co prawda, PhotoPin.com to nie tylko bezpłatne zdjęcia, ale i fotografie płatne, do użytku komercyjnego. Jeśli użytkownik chce, może zakupić zdjęcie w serwisie partnerskim, takim jak Fotolia.com. Taka możliwość powinna znaleźć się w polskiej wersji serwisu ze zdjęciami dla blogerów. Dzięki niej właściciel serwisu mógłby zarabiać na swoim e-biznesie.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook