Onepagerapp.com – intuicyjny kreator stron firmowych

Opublikowane 03 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Własna strona internetowa dla firmy jest dziś koniecznością dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wiedzą, jak wielki potencjał tkwi w Internecie. Obecność przedsiębiorstwa w przestrzeni internetowej, choćby w formie prostej wizytówki www, jest niezbędnym elementem promocji marki firmy i jej produktów bądź usług. Małe firmy nie chcąc wydawać wysokich kwot na indywidualne zaprojektowanie witryny przez Web designera, mogą skorzystać z kreatora stron firmowych.

Onepagerapp.com jest narzędziem, dzięki któremu szybko, a przede wszystkim łatwo, zbudujemy stronę internetową dla firmy. Właściciele i pomysłodawcy aplikacji Onepager twierdzą, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla wszystkich małych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność gospodarczą i bynajmniej nie mają środków finansowych na zapłatę agencji interaktywnej za stworzenie strony internetowej. Początkujący przedsiębiorcy w poszukiwaniu oszczędności powinni zajrzeć na stronę Onepagerapp.com, gdzie wydając naprawdę niewiele będą mogli stworzyć dla siebie podstawową stronę internetową, funkcjonalną i o estetycznym wyglądzie.

Pojawia się przy tym pytanie, które i mnie nasunęło się od razu, jak tylko usłyszałam o aplikacji Onepager. Otóż, ile to kosztuje? Onepagerapp.com wprowadził dwie stawki planów abonamentowych. Miesięcznie można płacić 10 dolarów i korzystać z aplikacji, a także utrzymywać swoją stronę internetową, albo też można zapłacić roczny abonament w wysokości 96 dolarów, co daje nam 8 dolarów miesięcznie.

Za taką kwotę otrzymujemy dostęp do aplikacji Onepager oraz miejsce serwerowe. Aplikacja posiada wystarczającą funkcjonalność, jak dla potrzeb prostych stron internetowych. Dzięki niej można nadać profesjonalny wygląd witrynie firmowej. Kreator stron www jest łatwy w obsłudze i został skonstruowany w taki sposób, aby nikt nie miał problemów w zaprojektowaniu własnej witryny. Platforma Onepager ma jeden zdecydowany atut, którym jest automatyczne pozycjonowanie strony internetowej klienta w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek.

Za pośrednictwem Onepager można spersonalizować nazwę domeny, kupując ją lub wykorzystując tą, którą przedsiębiorca posiada. Dodatkowo serwis oferuje bogaty zestaw narzędzi analitycznych, pozwalających na kontrolowanie i bieżące monitorowanie statystyk witryny. Istnieje możliwość korzystania z Onepagerapp.comw trybie mobilnym.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Osobiście uważam, że strony tworzone w Onepager są wystarczające dla mikro i małych firm, które chcą w ten sposób zaistnieć w przestrzeni internetowej. W Polsce, a także i w skali całego świata, działa już sporo kreatorów stron www, dlatego też pomysł ten nie jest innowacyjny. Niewielki koszt użytkowania aplikacji być może skłoni przedsiębiorców do korzystania z niej.

Na naszym rodzimym rynku stawki te i tak byłyby raczej zbyt wysokie dla początkujących przedsiębiorców, jeśli więc ktoś chciałby wykorzystać ten pomysł na biznes, musiałby ustalić nieco niższy cennik.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook