MailDiary.net – nowy sposób pisania pamiętników!

Opublikowane 19 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

7

Pisanie pamiętników to dobry sposób na zapomnienie o stresie, na zebranie myśli, a na spojrzenie na swoje życie z zupełnie innej perspektywy, kiedy wszystko wokół zaczyna nas przytłaczać. Zwykle ludzie zaczynają pisać pamiętnik, kiedy mają kłopoty – sercowe, w pracy, z rodziną. Kiedy szczęście do nich powraca, porzucają pisanie pamiętnika. Teraz problem ten może zniknąć, za sprawą nowej aplikacji.

MailDiary.net to serwis oferujący możliwość łatwej aktualizacji swojego pamiętnika online w szybki sposób, nie wymagający od nas zbyt dużego zaangażowania. Osobiście nie raz zakładałam pamiętnik, zwykle wtedy, gdy miałam chandrę, albo nic nie układało się w taki sposób, jak powinno. Brak rozrywki i nowych obowiązków powodował, że po prostu miałam na to czas. Kiedy moje życie nabierało tempa, jednocześnie traciłam zapał do pisania pamiętników. To wszystko wzięli pod uwagę twórcy serwisu MailDiary.net.

Serwis skierowany jest do osób, które na co dzień nie mają wystarczająco czasu, aby siąść po pracy i pisać pamiętnik. Wolą wolny czas poświęcić na swoje pasje albo dla swojej rodziny.  Dzięki MailDiary.net nie będą zaniedbywali swojego internetowego dziennika. Usługa oferowana przez MailDiary polega na wysyłaniu do zarejestrowanych w serwisie użytkowników maili z pytaniami o tym, co działo się u nich w ciągu ostatnich 24 godzin. Odbiorca maila w prosty sposób może uzupełnić swój codzienny wpis w pamiętniku, odpowiadając na wiadomość wysłaną z serwisu MailDiary.net.

Serwis pozwala na utrzymywanie regularnych wpisów do pamiętników internetowych w trybie mailowym. Jest to bardzo intuicyjny system, który nie wymaga od użytkowników szerokiej wiedzy na temat internetu. Każdy z użytkowników MailDiary.net po wysłaniu odpowiedzi na maila ma automatycznie uzupełniany pamiętnik online.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Głównym atutem MailDiary.net jest to, że każdy z nas ma dziś w zasadzie dostęp do poczty elektronicznej. Wysyłamy co dziennie wiele maili, dlaczego więc nie mielibyśmy choćby krótko odpowiadać na maile wysłane ze swojego pamiętnika. Nie sposób pominąć takiej wiadomości, ponieważ brak odpowiedzi będzie skutkował kolejnym apelem ze strony MailDiary.net wysłanym na naszą pocztę. Prostota uzupełniania pamiętnika za pośrednictwem tego serwisu sprawia, że wielu użytkowników może się nim zainteresować i założyć w nim swój profil.

Polska wersja serwisu może opierać się o ten sam pomysł, choć osobiście wydaje mi się, że jeśli ktoś chce pisać pamiętnik – tradycyjny lub online, po prostu to robi i nie potrzebuje innych zachęt z tego tytułu.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook