Instagram.com – nowy wymiar Twittera

Opublikowane 24 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

5

Profile na Twitterze czy Facebooku nie muszą być szablonowe i takie same u wszystkich użytkowników. Można się zdecydowanie wyróżnić z tłumu innych osób, stosując jako tło własne lub wybrane z katalogu zdjęcie. Można tego dokonać za pośrednictwem nowej aplikacji internetowej.

Instagram.com oferuje usługę o tej samej nazwie. Umożliwia ona przesyłanie fotografii z dowolnego miejsca na świecie, przy użyciu iPhone. Jednocześnie, serwis pozwala na wykorzystywanie własnych lub cudzych fotografii do stworzenia bardziej estetycznego, oryginalnego tła dla swojego profilu Twitter, lub na Facebooku. Nowa usługa Instagram pozwala na zrobienie zdjęcia i jego włączenie w postaci tła na Twittera. W ten sposób moje konto na tym coraz bardziej popularnym w Polsce serwisie społecznościowym wyróżniło się na tle innych, co nie pozostało niezauważone przez moich znajomych.

Korzystanie z usługi Instagram.com nic nie kosztuje. Wystarczy pobrać bezpłatnie aplikację na swojego iPhone`a ze sklepu App Store. Należy też zarejestrować się na swoim koncie na Twitterze i podać swój numer ID przypisany w serwisie Instagram. Po przejściu wszystkich tych kroków, mogłam zacząć wyszukiwanie zdjęć. Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze, pozwala na wyszukiwanie zdjęć według tagów i kategorii. Jeśli znajdziemy coś, co nas zainteresuje, wystarczy, że klikniemy przycisk „Podgląd” i zobaczymy, jak będzie to wyglądało jako tło na profilu Twitter. Jeśli efekt nam się podoba, możemy od razu zaakceptować go i zacząć używać od razu.

Dla mnie osobiście ciekawe jest to, że można aktualizować tło na Twitterze również z użyciem własnych obrazów. Dzięki temu fotografowie lub amatorzy fotografii mogą skutecznie wyróżnić swoje prace i pokazać je w nieco inny sposób szerokiemu gronu odbiorców.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Funkcjonalność usługi Instagram może zostać skutecznie powielona na gruncie polskiego internetu. Nasze konto na Twitterze, Facebooku czy innym serwisie społecznościowym szybko może zmienić swoją szatę.

W polskiej wersji warto by było umożliwić użytkownikom Instagram.com dodawanie nowego tła dla profilu w różnych, typowo polskich serwisach społecznościowych, np. na Grono.net, czy na NaszejKlasie.pl.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook