Hitch.me – randka online na zawołanie

Opublikowane 17 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

3

Film Hitch przedstawiał historię człowieka, który pomagał mężczyznom w zdobyciu serca upragnionej kobiety. W rolę tytułowego Hitcha wcielił się Will Smith. Najprawdopodobniej „profesjonalne randki” organizowane przez Hitcha stały się wzorem do naśladowania dla twórców nowego serwisu randkowego.

Hitch.me to serwis pozwalający na randkowanie z profesjonalistami i specjalistami z danych branż działalności gospodarczej. Hitch.me to jednocześnie usługa pozwalająca na randkowanie online. Została ona zaproponowana przez serwis LinkedIn. Aby móc założyć konto w serwisie Hitch.me koniecznie trzeba posiadać konto w serwisie LinkedIn.

Uprzedzając jakiekolwiek pytania zaznaczam, że serwis czerpie informacje o użytkownikach jedynie z portalu LinkedIn. Nie trzeba się martwić tym, że aktywności prywatne na Hitch.me zostaną ujawnione na naszym profilu w LinkedIn. Twórcy Hitch.me zapewniają, że taka sytuacja w ogóle nie będzie mieć miejsca.

W pewnym sensie, wprowadzenie przez LinkedIn usługi Hitch.me przeobraziło profesjonalistów powiązanych z danym użytkownikiem, w sieć znajomych, z którymi można utrzymywać prywatne kontakty. Wszystko, co robimy w Hitch.me, nie wychodzi poza jego obręb i nigdy nie zostanie ujawnione na profilu LinkedIn. Usługa Hitch.me pozwala na przeglądanie profili wszystkich użytkowników LinkedIn  oraz na wysłanie prywatnych wiadomości do tych, którzy wydają się dla nas interesujący. Można zaprezentować swój profil i zaprosić na randkę daną osobę, korzystając z funkcjonalności Hitch.me.

Użytkowanie usługi Hitch.me jest bezpłatne. Warunkiem skorzystania z serwisu jest  posiadanie konta na LinkedIn. Za pomocą danych do profilu LinkedIn, loguję się do serwisu na Hitch.me.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Istnieje opinia mówiąca o tym, że najsilniejsze romantyczne związki rodzą się w miejscach pracy. Podobne zainteresowania i problemy, spędzanie ze sobą większej ilości czasu w ciągu dnia powoduje, że miłość w korporacjach i firmach kwitnie. Na tym bazuje serwis Hitch.me, umożliwiając zawiązywanie romantycznych relacji z przedstawicielami takich sam branż działalności. W naszej rodzimej wersji taki serwis mógłby czerpać informacje o użytkownikach z serwisu Golden Line.

Serwisów randkowych w Polsce nie brakuje, dlatego mam wątpliwości, czy taki pomysł na biznes w naszym kraju przyniesie właścicielom realne korzyści finansowe, chociażby w dłuższym okresie czasu.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook