DigitalLifeboat.com – łódź ratunkowa dla Twoich wspomnień!

Opublikowane 10 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Niejednokrotnie już pewnie zdarzyło się Wam utracić pliki zapisane na komputerze, a później okazywało się, że nie mieliście dla nich kopii zapasowych. Nieistotne, jeśli straciliście w ten sposób parę plików mp3, czy też instalator programu. To wszystko można odtworzyć. Co jednak, jeśli na uszkodzonym dysku komputera mieliście zapisane zdjęcia z wakacji albo ważnych uroczystości rodzinnych?

Bezpieczeństwo takich plików zapewni serwis DigitalLifeboat.com. Przechowywanie zdjęć i filmów na dysku komputera, bez posiadania kopii zapasowej na innym nośniku danych elektronicznych, jest ryzykowne. Zawsze można je niestety utracić, na przykład w wyniku awarii sprzętu. Czasem pliki można odzyskać w specjalistycznych punktach, ale nie w każdym przypadku takie działania przynoszą rezultaty. Z własnej niefrasobliwości możemy więc stracić zdjęcia i filmy, będące bezcennymi wspomnieniami naszych pięknych chwil w życiu. Większości fotografii nie da się powtórzyć – pierwszy uśmiech dziecka, pierwsze kroczki, zdjęcia ze ślubu, czy komunii dziecka. To wszystko powinno być dobrze zabezpieczone, abyśmy zawsze mogli wrócić do naszych wspomnień na zdjęciach i filmach.

DigitalLifeboat.com oferuje usługę utworzenia kopii zapasowej wszystkich posiadanych danych na dysku komputera lub innym nośniku. Jest to cyfrowa „łódź ratunkowa”, pozwalająca na zachowanie plików komputerowych w bezpieczny i łatwy do wykonania sposób. Wszystkie pliki wybrane przez użytkownika do przechowania w DigitalLifeboat.com są kompresowane i szyfrowane, co oznacza, że nikt inny poza samym użytkownikiem nie ma do nich dostępu. Po kompresji i zaszyfrowaniu, pliki są przetwarzane z algorytmem kodowania Erasure, a następnie przechowywane na kilku różnych komputerach.

Nie raz straciłam już swoje pliki z komputera, ale na szczęście zawsze miałam je zapisane na dodatkowych płytach, pendrive`ach oraz na kartach pamięci aparatów i kamer cyfrowych. Jeśli jednak nie byłabym taka zapobiegawcza, zdjęcia z moich wojaży, czy też fotografie dziecka tuż po urodzeniu zostałyby bezpowrotnie stracone. Dlatego też uważam, że usługa DigitalLifeboat.com jest potrzebna użytkownikom.

Nawet jej cena, wynosząca 29,95 dolarów za roczny abonament, nie powinna odstraszyć internautów. Pozwala ona mieć wszystkie dane ze swojego komputera bezpiecznie zarchiwizowane i przechowywane. Dodanie do usługi każdego dodatkowego komputera kosztuje 14,95 dolarów. 30-dniowe korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Usługa archiwizowania danych zgromadzonych na komputerze osobistym w Internecie nie jest nowa na polskim rynku. Być może jednak serwis zapewniający kompleksową obsługę użytkowników, ułatwiający wykonanie kopii zapasowej swoich danych cyfrowych, przydałby się w polskim Internecie. Oczywiście, cena usługi musiałaby być stosunkowo niższa, dopasowana do naszych rodzimych warunków i oczekiwań użytkowników.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook