Ciekawe startupy – przegląd #60

Opublikowane 27 stycznia 2012, autor: Dawid Zaraziński

5

Coś dla dzieci, fanów pendrive’ów, dla osób zainteresowanych językiem migowym, wygraną w Lotto lub znalezieniem sali weselnej. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji.

kronika–smyka.plkronika–smyka.pl

kronika-smyka.pl (http://kronika-smyka.pl) – tworzony przez cztery osoby serwis „dla rodziców i dzieci, którzy chcą dzielić się z najbliższymi wiadomościami z życia dziecka, niezależnie gdzie aktualnie przebywają. Prywatna strona www dziecka stwarza wirtualne miejsca spotkań dla całej rodziny. Komentarze, galeria, video, treści – serwis pozwala samodzielnie zarządzać stroną www dzięki prostej aplikacji cms”. „Po drugie, prywatna strona www ma służyć promocji talentu dziecka wszystkim tym, którzy chcą je wyróżnić j budować portfolio, katalogować shoty z sesji, nagrań i castingów.”, dodają twórcy. Projekt zarabiać ma na reklamie i płatnych usługach („sprzedaż prywatnych serwisów www dla dzieci i rodzin”). Serwis główny kronikasmyka.pl zbiera i publikuje wydarzenia i miejsca w sieci użyteczne pod kątem rozwoju i nauki przez zabawę.

migam.pl (http://migam.pl) – serwis oferujący usługi tłumaczenia na zlecenie. „Wszystko na stronie udostępniamy za darmo. Mamy największy słownik języka  migowego, ponad 120 lekcji i e-gazetę tłumaczoną na język migowy”, informują twórcy. W chwili zgłoszenia dodawali również, że pracują nad translatorem języka migowego z wykorzystaniem kamer kontrolera Kinect.

Grajmy razem w Lotto

Grajmy razem w Lotto! (http://12z49.pl) – „strona zrzesza graczy Lotto, którzy chcą wspólnie kupować drogie kupony systemowe. Właściciel serwisu zarabia na prowizji od każdej wygranej z każdej gry”. Obecnie zarejestrowanych jest tu 100 użytkowników, stałych graczy około 50. „Jest kilka stron o wspólnej grze – moja wyróżnia się bardzo jasnymi regułami gry, lektura strony wyczerpuje temat i nie pozostawia niedomówień. Na stronie są zdjęcia wszystkich dotychczasowych kuponów lotto za sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych na dowód mojej uczciwości”, dodaje twórca projektu. Jakie plany na przyszłość? „Strona ma wszystko, czego według mnie potrzeba. To nie ma być komercyjny moloch z eurogąbkami”, informuje twórca.

Sale weselne (http://www.weselne.pl) – prowadzony przez firmę Grupa Portali Weselnych serwis – „jedyny z lokalami ślubnymi zarabiający w oparciu o prowizję za zrealizowaną usługę przez sale weselną. Prowizja jest płatna po ślubie w oparciu o weryfikację telefoniczną i mailową”. „System posiada bardzo rozbudowany mechanizm do rozliczania, przypominania, komentowania, windykowania sal weselnych”, zapewniają twórcy.

USB MemoryUSB Memory

USB Memory (www.usbmemory.pl) – serwis zarabiający na sprzedaży pendrivów reklamowych z nadrukiem. Projekt tworzą dwie osoby. „USB Memory to innowacyjne rozwiązanie mające na celu przede wszystkim uprościć proces składania zamówienia na pendrive’y reklamowe. Proponujemy pendrive’y klasyczne, w kształcie karty kredytowej, stalowe, drewniane, skórzane, slim, w długopisie oraz silikonowe w indywidualnych kształtach. Jako gratis do każdego zamówienia oferujemy znakowanie po przez nadruk, grawerowanie oraz tłoczenie”, informują twórcy. „Przede wszystkim szukamy Partnerów którzy pomogą nam z rozreklamowaniem serwisu, a także pomogą przy sprzedaży naszych produktów”, dodają.

Od Redakcji

W ostatnim styczniowym przeglądzie wyróżnia się kronika-smyka.pl i migam.pl. To co różni te serwisy to podejście do swojej niszy: pierwszy oferuje rozbudowane funkcje, tam gdzie inni idą w stronę prostoty, drugi uprościć chce skomplikowaną materię. Który z dzisiejszych projektów podobał się Wam najbardziej?

Wcześniejsze przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook