Ciekawe startupy – przegląd #59

Opublikowane 20 stycznia 2012, autor: Dawid Zaraziński

3

W dzisiejszym przeglądzie startupów, które zgłosiły się do nas, a których nie opisujemy w ramach dużych recenzji przedstawiamy projekty: kurierski, z humorem, marketingowy, z ciekawostkami i dotyczący seksu. Zapraszamy!

GoPost

GoPost (www.gopost.pl) – broker usług kurierskich, który zarabia na marży. „Oferujemy klientom korzystne ceny i indywidualną obsługę nawet przy małym wolumenie wysyłek i bez umowy”, zapewniają twórcy. Serwis tworzą trzy osoby we współpracy z firmą SafiStudio. „Chcemy się wyróżnić łatwością obsługi, stąd slogan: Wysyłka bez wysiłku. Oferujemy integrację z Allegro dzięki czemu klient może jednym kliknięciem zaimportować swoje sprzedane przedmioty i wysłać je kurierem GoPost. Ponadto serwis umożliwia import paczek z pliku xls. Chcemy się też wyróżniać indywidualnym podejściem. M.in. oferujemy usługi szyte na miarę, nie same proste pośrednictwo w sprzedaży”, informują twórcy. Przyszłość to akcje promocyjne, wdrożenie integracji ze platformami e-commerce oraz e-bay, program partnerski, program lojalnościowy.

zlewka.mobi (http://zlewka.mobi) – serwis, który „zawiera mnóstwo śmiesznych materiałów, dostosowanych do komfortowego przeglądania na ekranie telefonu komórkowego”. Projekt zarabiać ma dzięki reklamie, a w dalszej perspektywie możliwości odpłatnego pobierania treści np. gier.

MBCS

Marketing Business Clubs (http://mbcs.pl) – tworzony przez dwie osoby serwis, który ma obecnie ok. 500 użytkowników. Projekt jest „innowacyjną platformą biznesowo-marketingową, w której bardzo łatwo można nawiązać współpracę i innymi użytkownikami (firmami)”. „Na pierwszy rzut oka wydaje się, że podobnych serwisów dla sektora MSP jest wiele. MBCS.pl koncentruje się jednak na silnej współpracy w obrębie małych (kilkuosobowych) grupach, wewnątrz których użytkownicy mogą planować wspólne akcje obniżające koszty”, informują twórcy.

Już Wiesz? (http://juzwiesz.com) – serwis publikujący odpowiedzi w postaci krótkich artykułów. „Nie spotkałem istniejącego serwisu, który publikuje dokładnie to samo co ja”, zapewnia twórca. „W najbliższym planie mam zamiar stworzyć galerię użytkowników, którzy publikowaliby ciekawe zdjęcia dotyczące ciekawych zjawisk, nowinek i ciekawostek. Optymalnym partnerem serwisu byłby inny projekt, który udostępniałby artykuły”, dodaje.

Zapytaj o seks

Zapytaj o seks (http://www.zapytajoseks.pl) – „największa tematyczna baza pytań i odpowiedzi na temat seksu”. Projekt tworzą cztery osoby, które chcą zarabiać dzięki reklamie i na sprzedaży treści. Planują osiągnąć oglądalność na poziomie miliona odsłon miesięcznie do końca roku. Wyróżnikiem serwisu ma być łatwość dostępu do odpowiedzi na pytania, specjalizacja, „możliwość interakcji użytkownika (dodawanie komentarzy)”, a w przyszłości – możliwość połączenia z ekspertem online. Z projektem współpracę nawiązać mogą organizacje promujące wiedzę z zakresu edukacji seksualnej.

Od Redakcji

Dzisiejszy przegląd to chyba nieco słabsze niż zwykle projekty. Rozczarowuje m.in. Zapytaj o seks, który w zapowiedziach twórców miał być przełomem. Jest jednak średnio. Bez wątpienia wyróżnia się GoPost. Pytanie tylko jak poradzi sobie z konkurencją Sendit.pl.

Poprzednie przeglądy znaleźć można pod tym adresem.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook