AuctionBase.net- Twój sposób na sprzedaż internetową!

Opublikowane 31 stycznia 2012, autor: Marta Michałek-Machniewska

0

Sprzedawanie różnorodnych przedmiotów za pośrednictwem sklepów internetowych lub aukcji elektronicznych, stało się powszechne na całym świecie. Dzięki temu można zarobić, a osoby prywatne sprzedające w ten sposób mogą pozbyć się zalegających w ich mieszkaniach przedmiotów. Najczęściej sprzedawanie przez internet ogranicza się dla osób prywatnych do korzystania z serwisów aukcyjnych, takich jak eBay. Nie jest to jednak jedyny sposób na sprzedaż własnych produktów przez internet.

AuctionBase.net pozwala na stworzenie własnej aukcji internetowej, bez konieczności korzystania z serwisu eBay. Nie trzeba się znać na programowaniu, czy też być web developerem, aby stworzyć stronę z aukcją danego przedmiotu w Internecie. AuctionBase.net jest platformą służącą do zarządzania aukcjami odbywającymi się w czasie rzeczywistym. Serwis został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które mają praktycznie rzecz ujmując zerowe umiejętności techniczne, jeśli chodzi o kodowanie witryn www.

Wchodząc na stronę AuctionBase.net można od razu zapoznać się z poradnikiem dotyczącym tworzenia aukcji internetowych. Jest on napisany prostym językiem, a więc każdy go zrozumie. Platforma AuctionBase.net umożliwiła mi na stworzenie aukcji wybranego przeze mnie przedmiotu. Dodatkowo, mogłam monitorować aukcję odbywającą się na żywo. Wszystkie akcje podejmowane w AuctionBase.net mogę zrealizować za pomocą interfejsu, który już na pierwszy rzut oka wydawał mi się mało skomplikowany i taki jest w istocie. W kilka minut stworzyłam stronę aukcyjną i uruchomiłam ją w sieci. Mogłam edytować jej zawartość dowolną ilość razy, a nie wymagano ode mnie zmiany w zakresie nawet jednej linijki kodu strony. Sprawia to, że każdy może stworzyć własną stronę aukcyjną, bez większego zaangażowania.

Za pośrednictwem AuctionBase.net można tworzyć oprócz stron aukcyjnych, także katalogi aukcyjne i zdarzenia, korzystać z narzędzi znanych z serwisów społecznościowych i angażować do licytowania odbiorców.

Wszystkie strony aukcyjne i katalogi są dostępne w katalogach mini aukcji na Facebooku oraz na telefonach komórkowych.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

AuctionBase.net jest świetnym pomysłem biznesowym, który może się rozwinąć także na gruncie polskiego Internetu. Stałby się on alternatywą do tworzenia stron aukcyjnych za pośrednictwem Allegro.pl czy Swistak.pl. Wersja demo systemu aukcyjnego jest dostępna za darmo, a później za korzystanie z niego trzeba zapłacić. Na tym opiera się model biznesowy AuctionBase.net.

Istnieją cztery różne plany cenowe do wyboru: „Small Business”, „Intermediate”, „Advanced” i „Cloud”. Różnią się one między sobą ilością dostępnej dla użytkownika pamięci i przepustowością.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook