TourWrist.com – stwórz własną panoramę!

Opublikowane 08 grudnia 2011, autor: Marta Michałek-Machniewska

1

Chciałbyś zobaczyć najpiękniejsze miasta świata nie wychodząc z domu, dokładnie tak, jakbyś tam był? Marzy Ci się ujrzeć wielki kanion, albo wodospad Niagara, ale nie stać cię na wyjazd? A może chciałbyś pokazać innym miejsca, w których byłeś i które zachwyciły cię swym krajobrazem? Jeśli odpowiedziałeś choć raz twierdząco na wskazane pytania, mam dla ciebie rozwiązanie.

TourWrist.com to platforma internetowa pozwalająca na oglądanie i tworzenie zdjęć panoramicznych, a nawet filmów. Jest to serwis, który zarejestrowanym użytkownikom oddaje do dyspozycji narzędzia do generowania obrazów panoramicznych z ich własnych zdjęć. Aplikacja ta będzie niewątpliwie najbardziej użyteczna dla przewodników wycieczek, albo podróżników, którzy chcą dzielić się z innymi swoimi wrażeniami z wypraw w najdalsze zakątki świata. TourWrist.com wszystkie stworzone przez użytkowników panoramy zapisuje na własnym serwerze, a dla twórcy oddany jest do dyspozycji link do projektu zdjęciowego. Można więc umieścić tak utworzoną panoramę na własnej stronie internetowej lub blogu. Wszystko odbywa się w sposób łatwy i szybki. Dokładnie tak, jakby właściciel danej strony publikował na jej łamach pokaz slajdów z odbytej wycieczki czy też filmik z podróży.

Jestem zafascynowana możliwościami, jakie daje serwis TourWrist.com. Na dodatek, jego wersja mobilna dostępna jest na nowoczesne telefony komórkowe – iPady i iPhony. Dzięki aplikacji TourWrist.com zainstalowanej na telefonie można robić zdjęcia i bezpośrednio przesyłać je do serwisu. Tym samym, nawet przy wykorzystaniu swojego telefonu mogłam stworzyć interesującą panoramę, choćby tego, co widzę za swoim oknem.

Panoramą stworzoną w TourWrist.com mogłam w dowolny sposób poruszać, tak, jakbym to ja była w centrum wszystkich wydarzeń. Jest to niesamowite wrażenie. Serwis pozwala na przesuwanie obrazu panoramicznego w każdym kierunku, dlatego wygląda to tak, jakbym raz patrzała w dół, raz górę, czy na boki, a obraz przesuwał się zgodnie z ruchem moich oczu. Co więcej, mogę przybliżyć sobie część widzianej panoramy, aby zobaczyć szczegóły otoczenia.

Model biznesowy serwisu zakłada sprzedaż aplikacji, pozwalających na lepsze i szybsze tworzenie zdjęć panoramicznych. Sama aplikacja TourWrist.com jest bezpłatna.

Galeria

Szansa dla polskich startupów

Narzędzie służące do prostego i szybkiego generowania bardzo dokładnych panoram ze zdjęć jest ciekawą aplikacją internetową, która zainteresuje nie tylko użytkowników prywatnych, fanów podróżowania, ale również wydawnictwa tworzące przewodniki po różnych krajach, jak i biura podróży. Panorama umieszczona w przewodniku czy folderze turystycznym na pewno będzie ciekawą propozycją dla klientów.

Serwis w polskiej wersji mógłby zarabiać na sprzedaży profesjonalnych panoram ciekawych miejsc na świecie. Panoramy umieszczone przez użytkowników w ramach serwisu mogłyby być odsprzedawane np. biurom turystycznym, dzięki czemu zarabiał by sam serwis i jego użytkownicy.

Partnerzy merytoryczni wystartowali.pl

Wystartowali.pl on Facebook